29.11.2017
Agnieszka Muszka

Gmina Gryfów Śląski gminą zrównoważonego rozwoju

Gmina Gryfów Śląski gminą zrównoważonego rozwoju

W numerze 48 „Nowin Jeleniogórskich” z 28 listopada 2017r. został opublikowany ranking gmin dotyczący wykorzystania potencjału przez Gminy.

Dane w rankingu są oparte o materiały z Ministerstwa Finansów i ranking przygotowany przez wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. O miejscu w rankingu decydowały osiągnięcia gmin w 3 obszarach : społecznym, gospodarczym i w dziedzinie ochrony środowiska

W numerze 48 „Nowin Jeleniogórskich” z 28 listopada 2017r. został opublikowany ranking gmin dotyczący wykorzystania potencjału przez Gminy.
Dane w rankingu są oparte o materiały z Ministerstwa Finansów i ranking przygotowany przez wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. O miejscu w rankingu decydowały osiągnięcia gmin w 3 obszarach : społecznym, gospodarczym i w dziedzinie ochrony środowiska. Były brane pod uwagę wydatki majątkowe i inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wydatki na transport i łączność. Odsetek dochodów własnych na 1 mieszkańca, liczba osób pracujących i bezrobotnych na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, wskaźniki demograficzne i inne.
W rankingu zamożności Gryfów Śląski plasuje się w Polsce na 458 miejscu wśród 621 gmin, ale pod względem zrównoważonego rozwoju jest na miejscu 254. W rankingu opublikowanym przez Nowiny Jeleniogórskie wśród 41 gmin byłego województwa jeleniogórskiego, Gryfów Śląski został sklasyfikowany na I miejscu jako gmina z największym potencjałem. Oczywistym jest, że jak każdy z rankingów nie jest doskonały, ma swoje plusy i minusy, ale daje to powód do satysfakcji z zarządzania miastem i gminą.
Burmistrz Gminy i Miasta 
Olgierd Poniźnik W numerze 48 „Nowin Jeleniogórskich” z 28 listopada 2017r. został opublikowany ranking gmin dotyczący wykorzystania potencjału przez Gminy. Dane w rankingu są oparte o materiały z Ministerstwa Finansów i ranking przygotowany przez wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. O miejscu w rankingu decydowały osiągnięcia gmin w 3 obszarach : społecznym, gospodarczym i w dziedzinie ochrony środowiska.

Były brane pod uwagę wydatki majątkowe i inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wydatki na transport i łączność. Odsetek dochodów własnych na 1 mieszkańca, liczba osób pracujących i bezrobotnych na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, wskaźniki demograficzne i inne. W rankingu zamożności Gryfów Śląski plasuje się w Polsce na 458 miejscu wśród 621 gmin, ale pod względem zrównoważonego rozwoju jest na miejscu 254. W rankingu opublikowanym przez Nowiny Jeleniogórskie wśród 41 gmin byłego województwa jeleniogórskiego, Gryfów Śląski został sklasyfikowany na I miejscu jako gmina z największym potencjałem. Oczywistym jest, że jak każdy z rankingów nie jest doskonały, ma swoje plusy i minusy, ale daje to powód do satysfakcji z zarządzania miastem i gminą.

 

Burmistrz Gminy i Miasta

Olgierd Poniźnik

Drukuj/generuj pdf

Na skróty