07.12.2018
Agnieszka Muszka

DOTACJE DO OGRZEWANIA

DOTACJE DO OGRZEWANIA

Szanowni Mieszkańcy Gminy Gryfów Śląski, z dniem 19.11.2018 r. zakończono realizację programu priorytetowego pn. „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”.

Wpłynęło 131 wniosków o dofinansowanie wymiany starych pieców, które zostały pozytywnie zweryfikowane. Ostatecznie z dopłat skorzystało 97 gospodarstw domowych Gminy Gryfów Śląski. Zlikwidowano łącznie 121 źródeł ogrzewania starego typu opalanych paliwem stałym, z czego 56 szt. w mieszkaniach, 64 szt. w domach jednorodzinnych i 1 szt. we wspólnocie mieszkaniowej.

Dzięki dotacji zamontowano 60 kotłów gazowych, 1 piec elektryczny wraz z panelami fotowoltaicznymi, 16 kotłów na biomasę, 20 pieców węglowych 5 klasy i jedną pompę ciepła.

Łączna wartość inwestycji wyniosła 1 513 795,62 zł, w tym wartość dofinansowania 715 453,38 zł.

W wyniku tych działań poziom zanieczyszczenia powietrza pyłem PM10 zmniejszy się o 1,829 Mg.

Właścicieli domów jednorodzinnych którzy chcą skorzystać z dofinansowania na wymianę ogrzewania i termomodernizację budynku zapraszamy do wzięcia udziału
w programie „Czyste Powietrze” realizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. 

 

 

Zadanie jest realizowane przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu  w ramach programu:

„Ochrona powietrza związana z trwałą likwidacją w lokalach mieszkalnych i nieruchomościach ogrzewania opartego na paliwie stałym  na przyjazne środowisku źródła ciepła w ramach „Programu  ograniczenia niskiej emisji dla Miasta i Gminy Gryfów Śląski”

Drukuj/generuj pdf

Na skróty