20.04.2011
Agnieszka Muszka

Do koszyczka z pomysłem

Do koszyczka z pomysłem

Okazuje się, że nasze dzieci mają bardzo wiele ciekawych talentów i niesłychaną wyobraźnię. Wie o tym doskonale Anna Ochmann, z zawodu rzeźbiarz, która kilka razy w tygodniu prowadzi zajęcia dla dzieci w świetlicy wiejskiej w Krzewiu Wielkim.

Tam powstają najciekawsze i najbardziej pomysłowe prace. To takie niewielkie dzieła sztuki. Na półce nieopodal kominka figurki z gliny – Madonna z Dzieciątkiem a obok parę dinozaurów, piesek i jeszcze kilka innych fantazyjnych postaci.
– Warsztaty, które prowadzę to przede wszystkim zajęcia socjoterapeutyczne przeznaczone głównie dla dzieci z takich domów, gdzie nie ma odpowiednich do właściwego rozwoju warunków, ale tak naprawdę przychodzą wszystkie – mówi Anna Ochmann. – Razem odrabiamy lekcje i wspólnie bawimy się tworząc różna plastyczne formy.
Wśród prac dzieci z Krzewia Wielkiego prym wiodą wyroby z gliny, ale nie tylko. Wybudowały miasto, park jurajski i oczywiście ozdoby świąteczne – kolorowe wielkanocne jaja. Te ostatnie bardzo podobały się turystom z Niemiec, którzy zaciekawieni twórczością małych artystów chętnie kilka egzemplarzy odkupili. Część z ozdób wielkanocnych, które dzieci od kilku tygodni przygotowywały zostaną sprzedane, ale wiele z tych fantazyjnych pisanek i innych przedmiotów trafi z pewnością do koszyczków na święconkę. Zajęcia w Krzewiu Wielkim to próba pokazania dzieciom, że świat może być kolorowy i radosny mimo wielu niesprzyjających okoliczności. Dla wielu to oaza, w której pod czujnym okiem pani Anny mogą choć przez krótki czas rozwijać swoje zdolności i dzielić się nimi z innymi poprzez naukę i zabawę.

 

 

 

Ziemia Lubańska Nr 8(415) * 20.04-11.05.2011

Drukuj/generuj pdf

Na skróty