07.05.2018
Agnieszka Muszka

Błazeńskie przypadki Ruphusa Raphusa

Błazeńskie przypadki Ruphusa Raphusa

1 maja Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim zaprosił na spotkanie z Rufim Rafim. 

1 maja Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim zaprosił na spotkanie z Rufim Rafim. 

Zagubiony w czasie średniowieczny błazen Ruphus Raphus pojawił się w naszych czasach na gryfowskim rynku. W spotkaniu z widzami z XXI wieku nie zabrakło zuchwałych psikusów, frywolnych żartów, chwil niepewności i strachu przy ekwilibrystycznych sztuczkach oraz zaskakujących zwrotów akcji. Po spektaklu Ruphus Raphus wraz ze swymi kompanami przeprowadził różnorodne warsztaty i animacje. Nie zabrakło nauki chodzenia na szczudłach, średniowiecznych zabaw czy robienia lalek – motanek.
Rufi Rafi, a właściwie Rafał Biesiada to twórca Teatru Czerwona Walizka. Jest animatorem kultury,  pedagogiem, pomysłodawcą Festiwalu Sztuk Przeróżnych CYRKI NOWE. Głównymi jego realizacjami są spektakle jednego klauna, choć obecnie skład tworzą również kuglarze, którzy eksperymentują, korzystając z elementów sztuk cyrkowych, teatru, performansu, sztuk plastycznych i zabaw edukacyjnych.
Anna Michalkiewicz

Zagubiony w czasie średniowieczny błazen Ruphus Raphus pojawił się w naszych czasach na gryfowskim rynku. W spotkaniu z widzami z XXI wieku nie zabrakło zuchwałych psikusów, frywolnych żartów, chwil niepewności i strachu przy ekwilibrystycznych sztuczkach oraz zaskakujących zwrotów akcji. Po spektaklu Ruphus Raphus wraz ze swymi kompanami przeprowadził różnorodne warsztaty i animacje. Nie zabrakło nauki chodzenia na szczudłach, średniowiecznych zabaw czy robienia lalek – motanek.Rufi Rafi, a właściwie Rafał Biesiada to twórca Teatru Czerwona Walizka. Jest animatorem kultury,  pedagogiem, pomysłodawcą Festiwalu Sztuk Przeróżnych CYRKI NOWE. Głównymi jego realizacjami są spektakle jednego klauna, choć obecnie skład tworzą również kuglarze, którzy eksperymentują, korzystając z elementów sztuk cyrkowych, teatru, performansu, sztuk plastycznych i zabaw edukacyjnych.

Anna Michalkiewicz

galeria fotografii

Drukuj/generuj pdf

Na skróty