20.03.2015
Agnieszka Muszka

Alchemik w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

Alchemik w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

„Alchemik” to Ogólnopolski Konkurs Chemiczny, w którym mogą uczestniczyć uczniowie uczący się chemii zarówno na poziomie gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.

 Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie od wielu lat prowadzi wraz z renomowanymi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych.

Celem Konkursu Chemicznego jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.
W tegorocznej edycji Konkursu, która odbyła się 12.03.2014 r. wzięli udział wybrani uczniowie klas pierwszych: Liceum Ogólnokształcącego i Technikum (leśnicy) w ZSOiZ  w Gryfowie Śląskim. Było trochę stresu. Teraz pozostaje oczekiwanie na wyniki i nagrody.

Jolanta Imiołek

Drukuj/generuj pdf

Na skróty