23.10.2009
Agnieszka Muszka

Akcja „Łabędź”

Akcja „Łabędź”

Okazuje się, że magistrat może być także miejscem załatwiania rzeczy dziwnych na pierwszy rzut oka. 12 października gryfowscy urzędnicy wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną przeprowadzali akcję „Łabędź”.

Otrzymałam informację od miejscowego weterynarza pana Wojciecha Zięby, że dzień wcześniej w Wieży wylądował jakiś porażony prądem łabędź – informuje inspektor ds. ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Krystyna Samborska. – Na nogi postawiony został także Powiatowy Inspektor Sanitarny we Lwówku Śl. z tego względu, żeby zbadać ptaka i wykluczyć ewentualną chorobę wirusową, która byłaby groźna dla mieszkańców.

 

Podczas badania okazało się, że to było tylko porażenie prądem, a chory ptak nie zagrażał zdrowiu i życiu mieszkańców. Na tym jednak nie koniec przedsięwzięcia. Władze gminy – z uwagi na to, że łabędź to ptak chroniony – musiały podjąć wszelkie działania, by poszkodowane zwierzę przetransportować do jakiejś leczniczy, która zajęłaby się tym przypadkiem. Porażonego łabędzia przekazano do lecznicy dla zwierząt w Legnicy. Jak wspomina burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik – była to bardzo emocjonująca akcja, którą udało się zakończyć sukcesem.

 

Ziemia LubańskaNr 20(379) * 21.10-4.11.2009

Drukuj/generuj pdf

Na skróty