12.05.2013
Agnieszka Muszka

Złote Gody szesnastu par

Złote Gody szesnastu par

20 kwietnia w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gryfowie Śl. 16 par obchodziło swój złoty jubileusz małżeństwa.

Uroczystą akademię rozpoczął burmistrz Olgierd Poniźnik, który w imieniu władz samorządowych gratulował parom ich długoletniego pożycia małżeńskiego. Mówiąc o medalu przyznanym Jubilatom przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego stwierdził, że na żadne odznaczenie nie czeka się tak długo i żadne nie wymaga tak wielu wyrzeczeń jak właśnie to uhonorowanie. Po tym wprowadzeniu i życzeniach burmistrz Poniźnik wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Robertem Skrzypkiem i kierownikiem USC Jolantą Dudzik udekorowali Jubilatów prezydenckimi odznaczeniami. Wśród jubileuszowych par znaleźli się państwo Eugenia i Jan Baran, Stanisława i Eugeniusz Dziuba, Wanda i Jan Gałka, Mirosława i Zbigniew Góralscy, Maria i Daniel Jabłońscy, Janina i Kazimierz Juncewicz, Janina i Alojzy Kamińscy, Anna i Edward Malarczyk, Krystyna i Tadeusz Niebieszczańscy, Genowefa i Adam Ochoccy, Felicja i Stanisław Okulowscy, Maria i Adolf Pawliszak, Maria i Józef Pawluk, Joanna i Franciszek Stec, Janina i Stanisław Uss oraz Helena i Jerzy Żmuda.

Słowo powinszowań do Złotych Jubilatów w imieniu ks. dziekana Krzysztofa Kurzei skierował również ks. Michał Marszałek, życząc im zdrowia i Bożego błogosławieństwa na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego. Potem przyszedł czas na krótki recital w wykonaniu zespołu Adagio, który zaprezentował repertuar piosenek związanych z tematyką ślubną, miłosną oraz rodzinną. Całość zwieńczyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty