18.09.2013
Agnieszka Muszka

Zielony rower w Szkole Podstawowej w Gryfowie Śl.

Zielony rower  w Szkole Podstawowej w Gryfowie  Śl.

Dnia 11.09.2013r na zielono ubrani nauczyciele i uczniowie SP w Gryfowie Śl. uroczystym apelem przywitali leśników. Przyjechali oni na rowerach w ramach akcji „ Zielony rower” zorganizowanej przez Nadleśnictwo Świeradów Zdr. W akcji udział wzięli leśnicy z całej Polski. Podczas obchodów „Dnia lasu” przeprowadzili zajęcia warsztatowo-terenowe w kilkudziesięciu szkołach w promieniu 25 km od Świeradowa Zdr.  W naszej szkole gościliśmy 2 leśników z Nadleśnictwa Pułtusk i  2 z Nadleśnictwa Żmigród. W pięciu klasach przeprowadzili  bardzo ciekawe zajęcia o tematyce leśnej, zwracając szczególną uwagę uczniom na  znaczenie lasu dziś oraz jego istotną rolę w przyszłości.   Zapoznali uczniów również z  pracą leśnika. Spotkania trwały ok.2-3 godz. i składały się z 2 części –części  warsztatowej w klasach i części terenowej w lesie. Uczniowie byli zachwyceni formą zajęć oraz nagrodami które zdobywali podczas rozwiązywania zadań. Docenili  pasję i zaangażowanie leśników i wystawiły im wysokie oceny.

Na podsumowaniu  akcji „Zielony rower” na zamku Czocha  nasza szkoła zdobyła wyróżnienie za wystrój szkoły i zielony ubiór uczniów podczas obchodów „Dnia Lasu”. W ramach tego wyróżnienia uczniowie jednej z klas mają zapewnione warsztaty i słodki poczęstunek w  Nadleśnictwie Świeradów Zdr.

Cieszymy się, że po kilkuletniej przerwie znów akcja „Zielony rower” odbyła się na naszym terenie . Mamy nadzieję, że za rok będziemy gościć więcej leśników, bo zapotrzebowanie na edukację leśną jest ogromne, a na pewno wśród naszej gryfowskiej społeczności szkolnej.

                                                                       Mariola Kotowicz


Drukuj/generuj pdf

Na skróty