23.09.2009
Agnieszka Muszka

Zawód: dyrektor

Zawód: dyrektor

Nowy rok szkolny w gryfowskich placówkach oświatowych to także nominacje, potwierdzenie kwalifikacji i jubileusze nauczycielskie. W tym wypadku docenieni zostali pedagogowie Szkoły Podstawowej w Gryfowie.

1 września to nie tylko wspomnienie tragicznych wrześniowych wydarzeń sprzed 70. laty, ale również uroczysta inauguracja roku szkolnego – okazja do złożenia życzeń i pozdrowień dla grona pedagogicznego i uczniów. Korzystając z możliwości jakie daje świąteczna akademia szkolna burmistrz Olgierd Poniźnik postanowił właśnie podczas apelu wręczyć nominacje. Na piątą już kadencję funkcję dyrektora włodarz Gryfowa powierzył Dariuszowi Zatońskiemu

 

– Można powiedzieć, że pan Dariusz Zatoński powinien mieć wpisane do rubryki zawód dyrektor, ponieważ tę funkcję pełni od 23 lat. Jest to chyba ewenement na skalę Dolnego Śląska – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik.
Dariusz Zatoński zaczął pracę jako nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych w 1976 roku, potem nieprzerwanie od 1 września 1986 roku pełni funkcję dyrektora szkoły podstawowej.

 

– Jest on dyrektorem rzetelnym, sumiennym, bardzo zaangażowanym. Tych określeń można mnożyć w stosunku do niego bardzo wiele – zapewnia gospodarz gryfowskiej gminy. – Za każdym razem otrzymuje za swoją pracę bardzo pozytywne opinie zarówno ze strony organu prowadzącego, kuratorium oświaty jak i rady pedagogicznej. W tym roku również otrzymał ocenę wyróżniającą się i w związku z tym podjąłem decyzję, by bez konkursu powołać go na następne pięć lat, czyli do 1 września 2014 – dodaje.

 

Jak zapewnia burmistrz Poniźnik – Szkoła Podstawowa w Gryfowie pod jego kierownictwem otrzymała certyfikat szkoły uzdolnionej artystycznie, a takich szkół na Dolnym Śląsku jest niewiele. Na prośbę dyrektora placówki organ prowadzący na stanowisko wicedyrektora powołał Jadwigę Hawryluk, która w ciągu ostatnich lat również aktywnie włączała się w kierowanie placówką. Akademia na rozpoczęcie roku sprzyjała również temu, by potwierdzić kwalifikacje nauczycielskie Pauliny Sarzyńskiej, która uzyskała stopień nauczyciela mianowanego. Burmistrz Olgierd Poniźnik przekazał również wyrazy wdzięczności za ofiarną nauczycielską pracę Annie Niebieszczańskiej i Marii Martałek, które w tym roku obchodzą 30-lecie pracy zawodowej oraz Teresie Polesiak świętującej jubileusz 25-lecia.

 

Ziemia Lubańska Nr 18(377) * 23.09-7.10.2009

Drukuj/generuj pdf

Na skróty