08.04.2013
Agnieszka Muszka

Zasłużony dla Powiatu Lwóweckiego

Zasłużony dla Powiatu Lwóweckiego

W dniu 29 marca br. w czasie Sesji Rady Powiatu Lwóweckiego nadano tytuł „Zasłużony dla Powiatu Lwóweckiego” Panu Tadeuszowi Matusewiczowi. Z wnioskiem o nadanie tytułu wystąpił samorząd Gminy Gryfów Śląski.

W uzasadnieniu wniosku czytamy między innymi:

         Pan Tadeusz Matusewicz jest właścicielem firmy „ Matusewicz – Budowa Maszyn S.J.”- największym w Polsce producentem innowacyjnych linii technologicznych dla przemysłu galwano-technicznego, generalnym wykonawcą najbardziej prestiżowych projektów z zakresu budownictwa specjalistycznego, ekologicznego oraz inżynieryjnego. To wspaniały pracodawca zatrudniający 160 pracowników, osoba niezwykle aktywna i zaangażowana w rozwiązywanie problemów na wielu płaszczyznach, również tych w sferze życia społecznego. Charakteryzuje Go wierność ponadczasowym wartościom, oddanie dobru wspólnemu. Pan Tadeusz Matusewicz inspiruje do podejmowania wielu przedsięwzięć wspierających rozwój sportu. Wspiera Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Towarzystwo Taneczne, Polski Związek Wędkarski, szkoły, dzieci niepełnosprawne. Jest sponsorem licznych inicjatyw środowiskowych m.in. Święto Miasta  „Kwisonalia”, corocznych „Dożynek”, budowy nowej Przychodni Zdrowia w Gryfówie Śl., laureatem tytułu „Zasłużony dla Gminy i Miasta Gryfów Śląski- Złota Rybka” oraz plebiscytu

„Kryształ Izerski”. Jest Honorowy Dawcą Krwi.

        Zasługi i dokonania Pana Tadeusza Matusewicza są świadectwem niezwykłej, godnej naśladowania postawy, stanowiącej inspirację dla innych. Jego wszechstronna działalność jest powodem do chluby nie tylko Gminy i Miasta Gryfów Ślaski, ale całego Powiatu Lwóweckiego. Nie sposób nie dostrzec i nie docenić jego wkładu w otaczającą nas lokalną rzeczywistość.

        Pan Tadeusz Matusewicz, to wspaniały ambasador naszego regionu- z całą pewnością „Zasłużony dla Powiatu Lwóweckiego.

       Bardzo serdecznie Panu Tadeuszowi Matusewiczowi gratulujemy.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty