03.02.2023
Paweł Rubaj

Zaproszenie na wernisaż fotografii Jacka Kardasiewicza My, Teatr…

Zaproszenie na wernisaż fotografii Jacka Kardasiewicza My, Teatr…

Jacek Kardasiewicz
Dr inż. – absolwent Politechniki Warszawskiej, na której doktoryzował się w 1988 roku. Przez ponad 30 lat prowadził własną firmę produkującą oprogramowanie dla komputerów, sterowniki dla obrabiarek oraz systemy automatyki przemysłowej. Był autorem i współautorem programów wspomagających projektowanie (CAD-CAM), w tym nagradzanych na międzynarodowych targach systemów SPTech i ArchiDraw, a także innowacyjnego rozproszonego mikroprocesorowego systemu sterowania IBPL. Jego pasją pozazawodową jest fotografia, którą zajmuje się od wielu lat.
Był autorem i współautorem kilku publikacji, kilku wystaw indywidualnych oraz uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2018 roku mieszka w Jeleniej Górze.

My, teatr…
Wystawa obejmuje zdjęcia z dwóch spektakli teatralnych przygotowanych we współpracy z Teatrem Edycja Limitowana prowadzonym przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Jeleniej Górze. Oba spektakle: „[sonnets]…shakespeare” oraz „François Villon. Wielki Testament” zostały wyreżyserowane przez Łukasza Dudę i zaprezentowane na scenie Jeleniogórskiego Centrum Kultury.
Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie zostały wykonane podczas przedstawień premierowych tych spektakli i znalazły się w albumie wydanym w 2022 roku pod tytułem „My, Teatr…”. Godne zauważenia jest, że spektakle te pozwoliły zespołowi teatru zaistnieć nie tylko w Jeleniogórskim Centrum Kultury, ale także poza granicami kraju w Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen oraz w Gerhart Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau w ramach współpracy polsko-niemieckiej.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty