24.06.2015
Agnieszka Muszka

Zakończono program Umiem Pływać w Gminie Gryfów Śląski

Zakończono program Umiem Pływać w Gminie Gryfów Śląski

W miesiącu marcu br. Burmistrz Olgierd Poniźnik podpisał porozumienie, z Dolnośląską Federacją Sportu z siedzibą we Wrocławiu, na organizację zajęć sportowych dla uczniów w ramach projektu  „Umiem pływać” w 2015r.
Programem objęto dzieci szkół podstawowych, które w swoich miejscowościach nie mają dostępu do basenu.
Z Gminy Gryfów Śląski w projekcie uczestniczyło łącznie 45 dzieci,  ze Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim, Szkoły Podstawowej w Uboczu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Rząsinach. Zajęcia były realizowane w Aqa Park Sport Hotel w Świeradowie Zdroju. Łącznie zorganizowanych zostało 10 wyjazdów. W ramach każdego odbyły się dwie godziny lekcyjne pływania. Podczas zajęć uczestnicy mieli za zadanie opanować 4 pierwsze stopnie nauki pływania.
Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia kursu nauki pływania.
Życzymy uczestnikom kursu dalszych sukcesów w doskonaleniu pływania a nauczycielom oraz rodzicom dzieci, którzy opiekowali się grupą podczas dojazdu oraz na basenie, bardzo serdecznie dziękujemy.
Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i realizowany przez Dolnośląską 
Federację Sportu.

W miesiącu marcu br. Burmistrz Olgierd Poniźnik podpisał porozumienie z Dolnośląską Federacją Sportu z siedzibą we Wrocławiu, na organizację zajęć sportowych dla uczniów w ramach projektu „Umiem pływać” w 2015r.

Programem objęto dzieci szkół podstawowych, które w swoich miejscowościach nie mają dostępu do basenu.Z Gminy Gryfów Śląski w projekcie uczestniczyło łącznie 45 dzieci,  ze Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim, Szkoły Podstawowej w Uboczu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Rząsinach. Zajęcia były realizowane w Aqa Park Sport Hotel w Świeradowie Zdroju. Łącznie zorganizowanych zostało 10 wyjazdów. W ramach każdego odbyły się dwie godziny lekcyjne pływania. Podczas zajęć uczestnicy mieli za zadanie opanować 4 pierwsze stopnie nauki pływania.Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia kursu nauki pływania.Życzymy uczestnikom kursu dalszych sukcesów w doskonaleniu pływania a nauczycielom oraz rodzicom dzieci, którzy opiekowali się grupą podczas dojazdu oraz na basenie, bardzo serdecznie dziękujemy.Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i realizowany przez Dolnośląską Federację Sportu

Drukuj/generuj pdf

Na skróty