09.03.2023
Paweł Cerkanowicz

Z pasji i ciężkiej pracy wykuwa się sukcesy – ATOMY PRZYSZŁOŚCI

Z pasji i ciężkiej pracy wykuwa się sukcesy – ATOMY PRZYSZŁOŚCI

Już w czasach starożytnych Demokryt z Abdery interesował się tym, z czego zbudowany jest świat i uznał, że są dwie niezmienne i pewne rzeczy – atom i próżnia. Dziś, w ramach unowocześniania polskich szkół, poszerzania wiedzy i podnoszenia kompetencji pracowników oświaty, rozstrzygnięta została I edycja ministerialnego programu pod nazwą: „Atomy przyszłości” (realizowanego w nawiązaniu do projektu Laboratoria Przyszłości).
W ramach tego przedsięwzięcia 36 nauczycieli z całego kraju zaproszonych zostało do udziału w warsztatach zorganizowanych przez prestiżową Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN w szwajcarskiej Genewie.

Z nieukrywaną dumą i ogromną radością pragniemy poinformować, że Pan Paweł Tomczuk – pasjonat fizyki i nauczyciel ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim znalazł się w tym zacnym gronie i został zaproszony do współpracy. 11 marca uda się do Genewy, by na miejscu przez 5 dni brać udział w warsztatach i zdobywać nowe umiejętności oraz doświadczenie, którymi na pewno chętnie będzie się dzielił ze swoimi uczniami. Wyjazd i udział w programie to duża szansa i wyróżnienie, dlatego składamy Panu Pawłowi ogromne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym.

 

Dumna społeczność SP Nr 1 w Gryfowie Śląskim

Drukuj/generuj pdf

Na skróty