09.11.2020
Paweł Cerkanowicz

Z małej miejscowości wielcy patrioci.

Z małej miejscowości wielcy patrioci.

Patriotyzm to służba Polsce – zawsze i wszędzie, nawet w małej miejscowości i podczas nauki zdalnej.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to tradycyjnie w szkołach czas uroczystego apelu o podniosłym tonie. Jednak jak kształtować postawy patriotyczne w okresie nauki zdalnej, kiedy uczniowie przez komputer nie czują doniosłości chwili? Otóż dzieci z klasy 2b Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim uczący się stacjonarnie mają na to pomysł! Uczniowie Ci wraz z wychowawczynią P. Agnieszką Hetel z pomocą techniczną informatyka P. Pawła Tomczuka nagrali film, w którym oprowadzają widza po szkolnej wystawie kostiumów teatralnych, opowiadających historię zrywów narodowych w drodze ku niepodległości Polski. I teraz to najmłodsi uczniowie SP Nr 1 przekazują historię starszym kolegom, którzy uczą się w trybie zdalnym.

Podanie tak optymistycznych, budzących nadzieję wśród Polaków informacji też jest przejawem narodowego patriotyzmu. Dobra wiadomość powoduje, że człowiek czyni rzeczy większe i lepsze. Doświadczenia z historii Polski pokazują, że gdyby nie nowatorskie działania młodych pokoleń, to wiele walk nie miałoby potrzebnego impetu.

Zapraszamy do rodzinnego  oglądania naszego dzieła, gdyż historię ojczyzny należy poznać, zrozumieć i zapamiętać bo nosi ona kolory bieli-czasów pokoju i czerwieni walk o jej niepodległość.

 

                                                               Z patriotycznym pozdrowieniem

                                                               Społeczność SP Nr1 w Gryfowie Śląskim

Drukuj/generuj pdf

Na skróty