13.10.2017
Agnieszka Muszka

XXI Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich

XXI Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich

W dniach 22.09- 24.09.2017 roku, delegacja ze Szkoły Podstawowej w Uboczu gościła w Zawidzu Kościelnym na XXI Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich.

Naszą szkołę reprezentowali: Pani Dyrektor Anna Pląskowska, Pani Monika Maciejko oraz uczennice klasy siódmej: Julia Wrona, Karolina Bogdziewicz oraz Wiktoria Gawlak.
 Gościem honorowym uroczystości była odtwórczyni roli Jagny w filmie „Chłopi” – Emilia Krakowska. Zlot swoją obecnością zaszczycili goście z Kanady – zwycięzcy kanadyjskiej edycji Konkursu Recytatorskiego im. Marii i Czesława Sadowskich, Natalia Folaron, Jessica Malek oraz Oscar Ossowski. Uczniowie zagościli w Polsce wraz z Panią Katarzyną Biernat, właścicielką szkoły polonijnej im. Jana Pawła II w Hamilton. Ponadto,  podczas Zlotu obecni byli Samorządowcy i przedstawiciele instytucji wspierających działania oświatowe rejonu Sierpeckiego oraz dr Tadeusz Samborski – członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
W trakcie Zlotu Drugi odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Mówimy Reymontem”. Swoje interpretacje fragmentów prozy Władysława Reymonta przedstawiali uczniowie biorący udział w zlocie. Poziom był wysoki. Jury (Emilia Krakowska, Marzanna Biernat, Karolina Strachów i Agnieszka Jurczak) miało trudne zadanie. 
Wspaniałym doświadczeniem była wizyta w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Następnie udaliśmy się na Ranczo Boguszewiec gdzie integrowaliśmy się z innymi uczestnikami Zlotu. Za wszystkie cudownie spędzone chwile serdecznie dziękujemy. Zlot zakończył się uroczystą mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w Bożkowie na Dolnym Śląsku z całą Rodziną Reymontowską.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Uboczu za dofinansowanie naszego wyjazdu i pobytu w Zawidzu Kościelnym.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Tadeuszowi Samborskiemu- Członkowi Zarządu Województwa Dolnośląskiego za sfinansowanie przejazdu na miejsce Zlotu oraz wspólnie spędzony czas.
DZIĘKUJEMY !!!

Naszą szkołę reprezentowali: Pani Dyrektor Anna Pląskowska, Pani Monika Maciejko oraz uczennice klasy siódmej: Julia Wrona, Karolina Bogdziewicz oraz Wiktoria Gawlak.

Gościem honorowym uroczystości była odtwórczyni roli Jagny w filmie „Chłopi” – Emilia Krakowska. Zlot swoją obecnością zaszczycili goście z Kanady – zwycięzcy kanadyjskiej edycji Konkursu Recytatorskiego im. Marii i Czesława Sadowskich, Natalia Folaron, Jessica Malek oraz Oscar Ossowski. Uczniowie zagościli w Polsce wraz z Panią Katarzyną Biernat, właścicielką szkoły polonijnej im. Jana Pawła II w Hamilton. Ponadto,  podczas Zlotu obecni byli Samorządowcy i przedstawiciele instytucji wspierających działania oświatowe rejonu Sierpeckiego oraz dr Tadeusz Samborski – członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.W trakcie Zlotu Drugi odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Mówimy Reymontem”. Swoje interpretacje fragmentów prozy Władysława Reymonta przedstawiali uczniowie biorący udział w zlocie. Poziom był wysoki. Jury (Emilia Krakowska, Marzanna Biernat, Karolina Strachów i Agnieszka Jurczak) miało trudne zadanie. Wspaniałym doświadczeniem była wizyta w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Następnie udaliśmy się na Ranczo Boguszewiec gdzie integrowaliśmy się z innymi uczestnikami Zlotu. Za wszystkie cudownie spędzone chwile serdecznie dziękujemy. Zlot zakończył się uroczystą mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w Bożkowie na Dolnym Śląsku z całą Rodziną Reymontowską.Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Uboczu za dofinansowanie naszego wyjazdu i pobytu w Zawidzu Kościelnym.Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Tadeuszowi Samborskiemu- Członkowi Zarządu Województwa Dolnośląskiego za sfinansowanie przejazdu na miejsce Zlotu oraz wspólnie spędzony czas.

DZIĘKUJEMY !!!

Drukuj/generuj pdf

Na skróty