04.02.2011
Agnieszka Muszka

XI Przegląd Zespołów Kolędniczych już za nami

XI Przegląd Zespołów Kolędniczych już za nami

Kolejny XI gryfowski Przegląd Zespołów Kolędniczych był dla widzów i uczestników źródłem wspaniałych przeżyć artystycznych nawiązujących do radosnych świąt Bożego Narodzenia.

W kolędowym teatrze wszyscy jesteśmy sobie bliscy i życzliwi, a kolędowe przesłania zgody i jedności mają nam przyświecać przez cały rok. Ogromne zaangażowanie dzieci i młodzieży o różnych predyspozycjach i zdolnościach w przygotowaniu i zorganizowaniu przedstawienia pod niezwykle troskliwą opieką ich nauczycieli jest piękną i docenianą stroną gryfowskich przeglądów kolędniczych. Konkurs obejmował dwie kategorie uczestników:
*grupy przedszkolaków
*grupy szkoły podstawowe i gimnazja
W przeglądzie uczestniczyli kolędnicy z Przedszkola Publicznego w Gryfowie Ślaskim grupa 6-latków „Motylki”oraz „Słoneczka”, Szkoła Podstawowa w Rząsinach grupa „Kolędnicy z okolicy”, Gimnazjum im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej” Kolędnicy z okolicy”. Po uważnym obejrzeniu wszystkich spektakli i wnikliwej analizie jury w składzie: Marzena Staliś – przewodnicząca jury, instruktor pracowni plastycznej Gryfowskiego Ośrodka Kultury, Bożena Raubo – Radna Miasta i Gminy Gryfów Śl., Wiesław Kutni –pracownik M-GOK postanowiło nagrodzić, wyróżnić i przyznać nagrody indywidualne zespołom i ich wyróżniającym się uczestnikom.
 Jury konkursowe po burzliwych obradach ogłosiło zebranym swój werdykt:

 

  • W kategorii grupy przedszkolaków:
    • I miejsce – grupa 6-latków „Słoneczka”, z Przedszkola Publicznego w Gryfowie Śl.
    • II miejsce –  grupa 6-latków „Motylki” z Przedszkola Publicznego w Gryfowie Śl.
  • W kategorii szkoły podstawowe:
    • I miejsce – „Kolędnicy z okolicy ”Szkoła Podstawowa z Rząsin
    • II miejsce – „Kolędnicy z Gimnazjum” Gimnazjum Gryfów Śl.

Nagrodę za szczególny talent aktorski otrzymała Sandra Proracka z Rząsin. Zwycięzcy otrzymali bony w kwocie 200zł .do realizacji w Centrum Handlowym „Gradix”, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i słodycze. Organizatorzy dziękują wszystkim zespołom za profesjonalne przygotowanie i zaangażowany udział w tegorocznym Przeglądzie. Podziwiamy rodziców, instruktorów, nauczycieli, którzy z zapałem pomagają w realizacji widowisk. Wszyscy wymieni tu razem podtrzymujecie  tradycje bożonarodzeniowe i stoicie na straży tego, co wyrasta z przepięknej tradycji kultury polskiej. Życząc wiele sukcesów w Nowym 2011 Roku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wyraża nadzieję, że w dobrym zdrowiu i z nowymi pomysłami na realizację ciekawych bożonarodzeniowych scenariuszy  spotkamy się  za rok na kolejnym  XII  Przeglądzie Zespołów Kolędniczych.

mgok

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty