27.07.2011
Agnieszka Muszka

Wyścig Kolarski o Puchar Św. Anny z Proszówki

Wyścig Kolarski o Puchar Św. Anny z Proszówki

24 lipca 2011 roku odbył wyścig kolarski MTB o puchar św. Anny z Proszówki. Przedsięwzięcie organizowane było z inicjatywy Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki. Zgromadzenie to przy współpracy z zawodowymi organizacjami takimi jak: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej z Jeleniej Góry, Urząd Gminy i Miasta Gryfów Śląski oraz Rada Sołecka Proszówki, OSP Proszówka, Sołtys wsi  i OSP Brzeziniec, Policja i Straż Miejska Gryfów Śl. przedsięwzięli imprezę na skalę południowego regionu Dolnego Śląska.

Trasa ta została na stałe wpisana do kalendarza kolarskiego oraz punktowana do challenge`u DZKol. oraz Masters CH1 i G1. Zawodnicy wzmagający się na trasie 11,5 km reprezentowali kluby kolarskie z Lubania, Złotego Stoku, Chojnowa, Nowa Ruda, Legnica, Bielawa, Kamiennej Góry, Wałbrzycha  oraz Wrocławia. Swoich sił również spróbowali amatorzy dwóch kółek z naszej gminy i okolic. Trasa wiodła spod ratusza w Gryfowie Śląskim poprzez okoliczne lasy, łąki  i pola oraz drogi asfaltowe do Brzezińca, a meta na Górze św. Anny pod kapliczką Leopolda w Proszówce. Choć tego dnia pogoda nam dopisała to warunki                na drogach po ostatnich opadach deszczu były różne. Mimo tego zawodnikom bardzo podobała się przygotowana trasa. Niedogodności spowodowały zwiększenie skali trudności                    i podniesienie atrakcyjności całego wyścigu. Najlepszy czas osiągnął zawodnik GOŁĘBIEWSKI    MICHAŁ z  Bielawy z czasem : 29 54 51 za co otrzymał nagrodę główną bon o wartości 500 zł do realizacji w sklepie sportowym Quest – Ewy Włoszczowskiej           i Puchar Św. Anny z Proszówki, a najlepszy zawodnik z licencją MAZGUŁA  JAKUB            –  z  Wrocławskiego  Klubu  Kolarskiego z czasem:  30 27 05    otrzymał puchar ufundowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Olgierda Poniźnik.
Dla dzieci i młodzieży niebiorących udziału w wyścigu kolarskim zorganizowano pod Kapliczką Leopolda „Piknik Edukacyjny” mający na celu najmłodszym uczestnikom wpojenie zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzieci i młodzież miały okazję poznać przepisy ruchu drogowego podczas różnego rodzaju zabaw i gier. Została również w tym roku przygotowana trasa dla najmłodszych w koło kapliczki. Dla wszystkich organizatorzy postarali się o pamiątkowe upominki.
Całe wydarzenie zakończyło się Mszą Świętą z okazji obchodzonego tego dnia święta patronki Góry – św. Anny.  

 

Sponsorzy:

Sponsorzy

Drukuj/generuj pdf

Na skróty