10.09.2010
Agnieszka Muszka

Wyróżnione przedsięwzięcie

Wyróżnione przedsięwzięcie

Centrum Kulturalne w Uboczu otrzymało wyróżnienie w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2010”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

18 września w Jaszkowej Górnej w gm.Kłodzko podczas gali laureatów zwycięzcy tegorocznego konkursu odbiorą nagrody i wyróżnienia. Gryfów do rywalizacji pomiędzy dolnośląskimi gminami wystawił w kategorii „Najpiękniejsza Zagroda” gospodarstwo agroturystyczne państwa Cecylii i Sławomira Wesołowskich w Wieży oraz jako „Najlepsze Przedsięwzięcie Odnowy Wsi” Centrum Kulturalne w Uboczu.

 

Wzięliśmy udział w tym konkursie i możemy pochwalić się pewnymi osiągnięciami – mówi Krystyna Samborska, odpowiedzialna w gryfowskim ratuszu za realizację Odnowy Dolnośląskiej Wsi. – Cieszymy się z wyróżnienia, które otrzymało Centrum Kulturalne w Uboczu. Cieszymy się z tego, że przedsięwzięcie tam zrealizowane zostało zauważone i uznane za trafione, bo tak zostało uznane przez komisję.

 

Na wspomniane Centrum Kulturalne składa się nie tylko biblioteka, klub seniora, harcówka, ale także sala (mogąca służyć nie tylko na wesela, stypy i bankiety, ale także na spotkania i różnego typu uroczystości wiejskie) i kuchnia. To przedsięwzięcie z pewnością wywarło wielkie wrażenie na komisji. Trudno się temu zresztą dziwić, bowiem jest ono efektem wspólnych zmagań całej wsi, której mieszkańcy dzięki temu mają miejsce, gdzie mogą się spotykać, wymieniać swoje doświadczenia i aktywnie spędzić czas.

 

Ziemia LubańskaNr 17(400) * 8-22.09.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty