13.06.2012
Agnieszka Muszka

Wrocław – aplikacja mobilna na EURO 2012

Wrocław – aplikacja mobilna na EURO 2012

Wrocław, miasto-gospodarz UEFA EURO 2012, udostępnił oficjalną miejską aplikację mobilną na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Wrocław – przewodnik miejski to darmowa aplikacja przygotowana w polskiej i angielskiej wersji językowej.

„Aplikacja jest wyjściem naprzeciw światowym tendencjom rynkowym w dziedzinie technologii mobilnych” – mówi Paweł Romaszkan, dyrektor Biura  Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia. Skierowana jest zarówno do  turystów odwiedzających Wrocław, jak i do mieszkańców szukających  najbardziej aktualnych informacji o życiu kulturalnym i rozrywkowym miasta.  Wszystkie dane zawarte w aplikacji pobierane są podczas aktualizacji z bazy  portalu miasta www.wroclaw.pl, co gwarantuje ich jakość” – dodaje.  

 

Znajdziemy tu aktualne informacje o wydarzeniach w mieście, takich jak  wystawy, koncerty, imprezy sportowe oraz repertuar kin i teatrów. Przewodnik  mobilny, opracowany przez Amistad Group, zawiera opisy ciekawych miejsc i  atrakcji turystycznych – zabytków, muzeów, miejsc dla dzieci, parków, pubów,  restauracji, obiektów sportowych, a także trasy spacerowe i biegowe po  najciekawszych zakątkach Wrocławia. Ważnym elementem aplikacji są rozkłady  jazdy z wyszukiwarką połączeń. Wszystkie znajdujące się w bazie wydarzenia, miejsca, a nawet przystanki autobusowe i tramwajowe zapisać można w specjalnym plannerze.

 

Aplikacja działa także trybie offline, co oznacza, że po jej pobraniu  użytkownicy mogą korzystać między innymi z rozkładów jazdy, spisu ulic czy  informacji dotyczących ich najbliższego otoczenia bez konieczności nawiązywania połączenia z Internetem. „Co najważniejsze, aplikacja mobilna  wykorzystuje geolokalizację – czyli lokalizację GPS użytkownika, dostosowując do niej wyświetlane informacje” – wyjaśnia Tomasz Ostrowski, prezes Amistad Group. „Aplikacje Treespot bazują na innej zasadzie  funkcjonalnej niż typowy przewodnik mobilny. Kluczem jest hasło tu i teraz –  istotne jest to, co dzieje się wokół użytkownika w czasie i miejscu, w którym akurat jest – jakie atrakcje i zabytki pojawiają się na drodze zwiedzającego, które kawiarnie w pobliżu są w danej chwili otwarte, gdzie akurat odbywają się jakieś imprezy. System ten można określić mianem mobilnego systemu informacji miejskiej” – dodaje. 

 

Więcej informacji o aplikacji, w tym film promocyjny, można znaleźć na  stronie: http://www.wroclaw.pl/przewodnik_miejski,.dhtml.

Aplikację można pobrać w sklepach Google Play oraz AppStore.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty