20.05.2015
Agnieszka Muszka

Wiosna w inwestycjach

Wiosna w inwestycjach

Druga połowa kwietnia i początek maja br. upływa pod znakiem inwestycji drogowych, które zostały już rozpoczęte na dobre. Pierwsza to z nich to zadanie na 120-metrowym odcinku od ul. Uczniowskiej do ul. Cmentarnej przez ul. Lwowską w Gryfowie Śl. Wykonawcą jest firma z Wieży, a koszt to 54 tys. zł. Drugim zadaniem jest również 400-metrowy odcinek ul. Targowej, który będzie łącznikiem z ul. Sikorskiego. Wartość zadania to 310 tys. zł, a prowadzi je firma z Pisarzowic.

Jesteśmy również w trakcie przygotowania przetargu na dwie ulice w ramach usuwania szkód popowodziowych – ul. Rybną i Garbarską – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik. – Wykonawca wyłoniony zostanie do końca miesiąca.

Rozstrzygnięty został również przetarg na 400-metrowy odcinek drogi w Rząsinach, prowadzącej do zabudowań i pól za prawie 140 tys. zł. Wykonawcą będzie Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry. Wszedł już także wykonawca na kolejny 400-metrowy odcinek w Uboczu, a koszt to 132 tys. zł.

– Otrzymaliśmy także potwierdzenie, że powiat lwówecki wykona prawie 2-kilometrowy odcinek drogi w Młyńsku – mówi burmistrz Poniźnik. – Jest to jedyna z dróg powiatowych na obszarze naszych sołectw, która nie została jeszcze zmodernizowana. Do tej inwestycji jako gmina musimy dołożyć się w wysokości 20 proc. wartości przedsięwzięcia.

Wkrótce rozpocznie się także przebudowa czterech mostów w Uboczu. Przedsięwzięcie zainaugurowane zostanie w drugiej połowie maja i do końca października wspomniane mosty zostaną gruntownie przebudowane.

Ziemia Lubańska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty