09.06.2011
Agnieszka Muszka

Wielka Majówka w Proszówce

Wielka Majówka w Proszówce

Majówka 2011 odbyła się 28 maja na Górze Św. Anny w Proszówce. To już VIII cykliczna impreza plenerowa zainicjowana przez pana Dariusza Niebieszczańskiego. Była to wspaniała zabawa z przepięknymi widokami na Góry Kaczawskie, Góry Izerskie i Śnieżkę. Wśród gości zaproszonych swoją obecnością zaszczycili m.in. Burmistrz Gminy i Miasta pan Olgierd Poniźnik, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Robert Skrzypek, Radny Rady Miejskiej pan Jerzy Guzy oraz sołtysi sąsiednich wsi.

W trakcie majówki odbywały się potyczki rodzinne oraz specjalna konkurencja ciągnięcia węża strażackiego, w której wzięły udział panie z zespołów ludowych, oj działo się…!!! Odbył się także piękny pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu dwóch par tanecznych z Proszówki. Wystąpiły również dwa zespoły folklorystyczne- „Rząsinianki” z Rząsin i „Sołtysowe Gryfinki” z Proszówki upiększając imprezę.
Majówkę na Górze Św. Anny przy przepięknej Kaplicy Leopolda  zorganizowali i przygotowali mieszkańcy wsi oraz Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki, Rada Sołecka z Sołtysem, OSP z Proszówki przy pomocy Zakładów Mięsnych Darka i Marka Niebieszczańskich, a także firmy „FF Polmex” Sp. z o.o .
Imprezę należy zaliczyć do udanych, tańce przy muzyce DJ-a  trwały aż do 1:00 w nocy.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty