23.10.2009
Agnieszka Muszka

Wernisaż wystawy Moniki Barabasz

Wernisaż wystawy Moniki Barabasz

Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na Wernisaż wystawy Moniki BarabaszSzczypta Świata” 30. 10. 2009 r. godz. 17.30 Piętro Ratusza w Gryfowie Śląskim, Rynek 1.

Monika Barabasz, ur. 1983 r.

Ukończyła Wydział Artystyczny na kierunku „architektura wnętrz” Uniwersytetu Zielonogórskiego, aktualnie studiuje Edukację Artystyczną a Zakresie Sztuk Plastycznych. Wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych świadczy o ogromnym talencie autorki.

 

Jak mówi o sobie:

Zajmuje się głównie malarstwem akwarelowym i rysunkiem tuszem kreślarskim.
Techniki te uzupełniają pastele, farby akrylowe i olejne. Paleta obfituje w naturalne kolory- ugry, sepie, zielenie i umbry- naturalną i paloną oraz delikatne błękity i fiolety… w kompozycjach kwiatowych dodaje żółcienie, gdzieniegdzie pojawiają się również pomarańcze i czerwienie…
Techniki graficzne przyciągają uwagę swoją  ascetycznością, niemal surowością… tylko biel i czerń , tylko czerń i biel… i szczegół pracowicie utkany z tysięcy pociągnięć piórkiem…
Zwykle codzienne życie dostarcza jej różnorodnych tematów, które są w zasięgu wzroku.
Dawniej upodobanie do martwej natury i studium przedmiotu, dziś fascynacja zabytkiem wpisanym w krajobraz – odkrywanie go na nowo, od nowa.
Dąży aby każdy potrafił się zachwycić nad „czymś”…. Co mija w drodze do pracy , szkoły, na spacerze….

 

Serdecznie zapraszamy !!!

Drukuj/generuj pdf

Na skróty