03.12.2015
Agnieszka Muszka

Wernisaż fotografii poplenerowej – Był czas

Wernisaż fotografii poplenerowej – Był czas

Piątek 13 listopada br. w gryfowskiej bibliotece nie miał w sobie niczego pechowego, wręcz przeciwnie. W galerii ECKI odbył się w tym dniu wernisaż fotografii poplenerowej „Był czas”, która przybyła aż z Gryfic – zaprzyjaźnionych z Gryfowem Śl.

Gościem specjalnym wernisażu była dyrektor Gryfickiego Domu Kultury Róża Szuster. To właśnie ona jest inicjatorką organizowanej od kilkunastu lat imprezy pod nazwą Artystyczne Spotkania Przyjaciół, na którą składają się m.in. plenery fotograficzne i malarskie.
Na wystawie zaprezentowane zostały prace, które powstały na tegorocznym plenerze w Gryficach-Rybokartach oraz fotografia szlachetna (wykonana techniką kalotypii) autorstwa Ryszarda Poprawskiego zt. „Portrety gryfickie”. Portrety są pokłosiem wcześniejszych plenerów fotograficznych.
Oprawę muzyczną wernisażu stworzył duet Zygmunt Bodak (akordeon) i Włodzimierz Zdzienicki (harmonijka). Tych, którzy bali się wyjść w piątek trzynastego z domów, organizatorzy wernisażu serdecznie zapraszają do oglądania wystawy w godzinach pracy Biblioteki Publicznej w Gryfowie Śl.
(ag)

Źródło: Ziemia Lubańska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty