01.07.2021
Paweł Cerkanowicz

WARTO BYŁO CZEKAĆ, NA TEN PIĘKNY SUKCES TYLE LAT

WARTO BYŁO CZEKAĆ, NA TEN PIĘKNY SUKCES TYLE LAT

Klub Sportowy ZRYW Ubocze w sezonie 2020/2021 zajmując drugie miejsce w tabeli zdobył awans do klasy A po 18 latach gry w klasie B. Nie było łatwo gdyż wszystkie drużyny walczące o awans grały na równym poziomie. Dzięki determinacji rodem z Ubocza to właśnie zawodnikom ZRYWU udał się ten wyczyn ale nieskromnie trzeba przyznać zasłużenie.

Rozegraliśmy 24 mecze :

– 18 wygranych,

– 1 remis,

– 5 przegranych.

Dzięki temu zdobyliśmy 55 punktów.

Zawodnicy nie byli łaskawi dla przeciwników i strzelili najwięcej bramek w lidze, zdobyto 123 gole. Królem strzelców został Maksymilian Król zdobywając 27 bramek, drugie miejsce zajął Paweł Dam zdobywając 25 bramek a tuż za nimi z ilością 21 strzelonych goli kapitan drużyny Andrzej Kossowski.

Ciekawym momentem tej wiosennej rundy było strzelenie 100-bramki.Mimo licznych oddanych strzałów na bramkę przeciwnika piłka nie chciała do niej wpaść jakby była zaczarowana ale ostatecznie odczarował ją nasz czarodziej Paweł Dam, który przez najmłodszego kibica obdarowany został cudowną koroną zdobywcy 100-bramki.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej drużyny i jednocześnie szczęśliwi, że po 18 latach udało się osiągnąć zamierzony cel. A wszystko to działo się pod przewodnictwem niezmordowanego, zasłużonego animatora sportu Mariana Baszaka. Stworzyliśmy ciekawą drużynę, która przede wszystkim doskonale bawi się piłką. Uwielbiamy rywalizować z każdym a na boisku wspieramy się jak jedna wielka Rodzina. Co mówimy o awansie ? „ Hej przygodo” bo tak traktujemy Football jako kolejna przygoda w naszym życiu a fakt, że udało nam się awansować jedynie motywuje nas do ciężkiego treningu, wiemy że łatwo nie będzie się utrzymać w klasie A ale powtarzamy wciąż słowa utworu Mrozu „ Bo jak nie my to kto…”  😊 Podziękowania należą się również dla kierownika drużyny Krzysztofa Śliwińskiego za trud jaki ciąży na jego barkach, jak również dla trenera i zarządu dzięki, któremu ten klub istnieje i rozwija się. Na koniec dodamy, że obcujemy z ludźmi z pasją a pasja rodzi profesjonalizm i mimo iż gramy absolutnie amatorsko to oddajemy 100% na boisku, bo tylko walką i zaangażowaniem można osiągnąć cel, wówczas  niemożliwe nie istnieje i dlatego ZRYW zagra w A-klasie. Ze sportowym pozdrowieniem dla wszystkich czytelników i kibiców Hej ZRYW.

stoją od lewej: Radosław Wójcikowski, Zbigniew Baszak, Maksymilian Król, Kamil Szymkowiak, Krzysztof Śliwiński, Michał Niebieszczański, Jacek Trojanowski, Tomasz Dąbrowa, Łukasz Maciejewski, Ryszard Serdeczny, prezes Marian Baszak

rząd dolny od lewej: Andrzej Kossowski, Łukasz Śliwiński, Robert Dżamalis, Krzysztof Kusiakiewicz, Adam Głowacki, Łukasz Podczasik, Grzegorz Borejko, Paweł Dam.

Opracowali:

Anna Śliwińska

Paweł Dam

Drukuj/generuj pdf

Na skróty