31.08.2011
Agnieszka Muszka

Wakacje w Świetlicy Środowiskowej

Wakacje w Świetlicy Środowiskowej

Po raz kolejny w Świetlicy Środowiskowej w Gryfowie Śląskim, w ramach zajęć profilaktycznych zorganizowana została akcja bezpieczne lato wakacje 2011.

W roku bieżącym do akcji zakwalifikowano 37-ro dzieci w wieku od 7 do 14 lat.
Zajęcia trwały przez 5 tygodni, podczas których uczestnicy zapewnioną mili opiekę wychowawców oraz różnorodne atrakcje.
Należały do nich zajęcia plastyczne takie jak: prace z plastiku, lepienie z gliny pod czujnym okiem p. Anny Ochman oraz wykonywanie zakładek do książek, do których materiały ufundowała  Pracownia Wycinanki z Gryfowa Śląskiego.
W ramach zajęć muzycznych organizowano: dyskoteki, Karaoke i Mini Listę Przebojów.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych takich jak: drużynowe zawody sportowe czy gra w Dwa Ognie.
W ramach zajęć odbyło się spotkanie integracyjne z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej w Uboczu. Gościliśmy również ,podczas spotkania przy grillu, wychowanków Świetlicy Środowiskowej w Krzewiu Wielkim. 
Dzieci zwiedziły gryfowską remizę strażacką oraz  Europejskie  Centrum Kulturalno-Informacyjne. Spotkały  się z burmistrzem Olgierdem Poniźnikiem, który zapoznał je z historią Gryfowa Śląskiego oraz specyfiką pracy burmistrza. Pytaniom zadanym przez dzieci nie było końca. 
Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać wakacyjny czas spędzony w świetlicy. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas i byli z nami. 
Spotkania w świetlicy dają dla dzieci możliwość aktywnego wypoczynku, nawiązania nowych  znajomości, spotkania się w gronie kolegów – jednym słowem miłych wspomnień. Jako wychowawcy staramy się, aby zajęcia były atrakcyjne. Tworzymy dla wychowanków domową atmosferę, aby czuli się oni tam swobodnie. Cieszymy się każdym uśmiechem dziecka, który przynosi wiele radości.
Dziękujemy dzieciom i młodzieży za wspólnie spędzony czas. Życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym, w którym zapraszamy do świetlicy  w godzinach od 12.00 do 17.00.

W roku bieżącym do akcji zakwalifikowano 37-ro dzieci w wieku od 7 do 14 lat.Zajęcia trwały przez 5 tygodni, podczas których uczestnicy zapewnioną mili opiekę wychowawców oraz różnorodne atrakcje.Należały do nich zajęcia plastyczne takie jak: prace z plastiku, lepienie z gliny pod czujnym okiem p. Anny Ochman oraz wykonywanie zakładek do książek, do których materiały ufundowała  Pracownia Wycinanki z Gryfowa Śląskiego.W ramach zajęć muzycznych organizowano: dyskoteki, Karaoke i Mini Listę Przebojów.Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych takich jak: drużynowe zawody sportowe czy gra w Dwa Ognie.W ramach zajęć odbyło się spotkanie integracyjne z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej w Uboczu. Gościliśmy również ,podczas spotkania przy grillu, wychowanków Świetlicy Środowiskowej w Krzewiu Wielkim. Dzieci zwiedziły gryfowską remizę strażacką oraz  Europejskie  Centrum Kulturalno-Informacyjne. Spotkały  się z burmistrzem Olgierdem Poniźnikiem, który zapoznał je z historią Gryfowa Śląskiego oraz specyfiką pracy burmistrza. Pytaniom zadanym przez dzieci nie było końca. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać wakacyjny czas spędzony w świetlicy. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas i byli z nami. Spotkania w świetlicy dają dla dzieci możliwość aktywnego wypoczynku, nawiązania nowych  znajomości, spotkania się w gronie kolegów – jednym słowem miłych wspomnień. Jako wychowawcy staramy się, aby zajęcia były atrakcyjne. Tworzymy dla wychowanków domową atmosferę, aby czuli się oni tam swobodnie. Cieszymy się każdym uśmiechem dziecka, który przynosi wiele radości.Dziękujemy dzieciom i młodzieży za wspólnie spędzony czas. Życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym, w którym zapraszamy do świetlicy  w godzinach od 12.00 do 17.00.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty