14.09.2015
Agnieszka Muszka

Wakacje w świetlicy

Wakacje w świetlicy

Od kilku lat w lipcu w ramach zajęć profilaktycznych w Świetlicy Środowiskowej w Gryfowie Śl. organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży. Finansowane są one z budżetu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfowie Śl.

W roku bieżącym w Akcji Bezpieczne Lato Wakacje 2015 wzięło udział łącznie 52 młodych osób z terenu gryfowskiej gminy. Uczestnikom zajęć wychowawcy zaplanowali aktywnie pobyt w świetlicy. Oprócz zajęć sportowych, kulinarnych, plastycznych i muzycznych, odbyło się szereg spotkań – m.in. z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji we Lwówku Śląskim, którą reprezentował Mateusz Królak oraz  Komisariatu Policji w  Gryfowie Śl. Podczas tych spotkań przeprowadzano pogadanki dla dzieci o tym „Jak bezpiecznie spędzić wakacyjny czas”. W ramach zajęć w świetlicy dzieci miały możliwość dwukrotnego treningu piłkarskiego na Stadionie Miejskim w Gryfowie Śl., który poprowadził Zygfryd Borkowski. Wielką atrakcją  okazała się przejażdżka motocyklem wokół bieżni, którą zapewnili uczestnikom Andrzej Szczepański oraz Janusz Orzełek. Podczas wakacyjnych spotkań odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawa przy muzyce oraz konkursy z nagrodami. Uczestnicy wakacji w świetlicy odwiedzili również  Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach, a dzięki życzliwości Tomasza Stanka miło spędzili czas w Krainie Bajek w Karpaczu. Dwukrotnie spotkali się z przyjaciółmi z Bischofswerdy, zwiedzili ogród zoologiczny oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych.

Następnie przy Świetlicy Środowiskowej  odbyło się „Spotkanie z humorem”. 

– Oprócz wspólnego ogniska, zabaw przy muzyce, tańca ZUMBA, atrakcją okazał się występ klowna Rafała Biesiady – RUFI RAFI, którego show wywołało ogrom radości zarówno na naszych jak i na twarzach gości z Niemiec – wspomina opiekunka wychowawca świetlicy Marta Wilas. 

Malowanie twarzy przez sołtys Wieży Barbarę Pasiak cieszyło się również ogromnym zainteresowaniem. W spotkaniu uczestniczył również zastępca burmistrza Andrzej Tartak wraz z małżonką.

Akcja Bezpieczne Lato Wakacje 2015 zakończyła się wspólną dyskoteką. 

– Mam nadzieję, że wakacyjny czas spędzony przez dzieci w Świetlicy Środowiskowej będzie miło wspominany – mówi Marta Wilas. – Świetlica Środowiskowa podczas roku szkolnego otwarta jest w godzinach od 12.00 do 17.30. Zapraszam dzieci i młodzież.
(a)

– Mam nadzieję, że wakacyjny czas spędzony przez dzieci w Świetlicy Środowiskowej będzie miło wspominany – mówi Marta Wilas. – Świetlica Środowiskowa podczas roku szkolnego otwarta jest w godzinach od 12.00 do 17.30. Zapraszam dzieci i młodzież.(a)

Żródło: Ziemia Lubańska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty