03.09.2010
Agnieszka Muszka

Wakacje Świetlicy Środowiskowej

Wakacje Świetlicy Środowiskowej

Już po raz czwarty w Świetlicy Środowiskowej w Gryfowie Śląskim w ramach zajęć profilaktycznych zorganizowana została przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej AKCJA BEZPIECZNE LATO WAKACJE 2010.

Młodsi uczestnicy zapewnione mieli 4 tygodnie różnorodnych zajęć. Należały do nich zajęcia plastyczne, muzyczne, portowe, pokaz udzielania pierwszej pomocy i wiele innych.
W ramach zajęć odbyło się również ognisko przy zakolu Kwisy.

Niezapomnianym przeżyciem okazał  się wyjazd do wrocławskiego Aqua Parku, który zakończył akcję.
Po 4-tygodniach spotkań z młodszą grupą, w ramach zajęć wyjechaliśmy, tym razem z grupą młodzieży do Karpacza. Tam, oprócz zwiedzania ciekawych miejsc, spacerów po górach, pobycie w Jaskini Solnej, zjazdach na torze saneczkowym Kolorowa, organizowaliśmy wspólne spotkania przy grillu. Wzięliśmy również udział w karaoke, podczas którego młodzież z Gryfowa Śląskiego, zaprezentowała swoje umiejętności wokalne.

 

Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież będą miło wspominać wakacyjny czas spędzony w świetlicy.
Myślę, że taka akcja daje dla dzieci i młodzieży możliwość aktywnego wypoczynku, nawiązania nowych  znajomości, spotkania się w gronie kolegów – jednym słowem miłych wspomnień. Jako wychowawcy staramy się, aby zajęcia były atrakcyjne. Tworzymy dla wychowanków domową atmosferę, aby czuli się oni tam swobodnie. Wszelkie nieporozumienia wspólnie rozwiązujemy, a cieszymy się każdym uśmiechem dziecka, który jest największą dla nas nagrodą.

 

Dziękujemy dzieciom i młodzieży za wspólnie spędzony czas. Życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym, w którym zapraszamy do świetlicy  w godzinach od 12.00 do 18.00.

 

Marta Wilas; Katarzyna Rotkiewicz
Drukuj/generuj pdf

Na skróty