16.06.2011
Agnieszka Muszka

W sobotę piwo poleje się strumieniami

W sobotę piwo poleje się strumieniami

W najbliższą sobotę na stadionie miejskim w Lwówku Śląskim odbędzie się już trzecia edycja Lwóweckiego Festiwalu Piwa, który w tym roku zmienił nazwę na Lwówecką Biesiadę Browarów Regionalnych. Podczas imprezy będzie można spróbować blisko 40 gatunków piw.

W tym roku jedyną zmianą wprowadzoną przez organizatorów jest rozstawienie sceny w środku stoisk. W czasie festiwalu uczestnikom będzie cały czas towarzyszyła muzyka biesiadna w wykonaniu zespołów „LLA Valon”, „Kowarskich Wrzosów” i „Bajer”. Wcześniej jednak odbędzie się też prezentacja browarów uczestniczących w biesiadzie. Podczas festiwalu będzie można spróbować blisko 40 gatunków piw z różnych browarów. Będą to piwa regionalne.

W sobotę na stadionie miejskim w Lwówku Śląskim odbędzie się także konkurs na najciekawsze piwne stoisko biesiady. Oprócz tego nie zabraknie plebiscytu na najsmaczniejsze piwo. Wiele atrakcji przewidziano też dla najmłodszych uczestników biesiady, będą to gry i zabawy sportowo-rekreacyjne.

Oprócz piwa na stadionie w Lwówku Śląskim będzie można kupić najróżniejsze produkty lokalne takie jak sery, ciasta, miody pitne i pierogi. Wszystkie produkty będą przygotowane przez miejscowe gospodarstwa.

 

 

Program (sobota, 18 VI):

14.00 – gry i zabawy rekreacyjno – sportowe

16.00 – hejnał Lwówecki – oficjalne otwarcie Biesiady (Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski)

16.15 – występ zespołu „LLA Valon”

17.15 – prezentacja browarów uczestniczących w Biesiadzie

17.45 – rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze piwne stoisko Biesiady

18.00 – swojskie klimaty „Kowarskich Wrzosów”

19.50 – ogłoszenie wyników testu konsumenta na najsmaczniejsze piwo Biesiady 20.00 – degustacja piwa przy muzyce zespołu „Bajer” 

 

żródło>>>

Drukuj/generuj pdf

Na skróty