31.05.2013
Agnieszka Muszka

Uczennica z Gryfowa Śląskiego w finale ogólnopolskiego konkursu

Uczennica z Gryfowa Śląskiego w finale ogólnopolskiego konkursu

27 maja ruszył finał konkursu na najpiękniejszy list dla Ziemi, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej Arka. Można w nim głosować na jeden ze 100 listów wybranych przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych prac. Wśród uczniów walczących o nagrodę główną znalazła się również Martyna Sokołowska ze Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim.

Konkurs na najpiękniejszy list to zwieńczenie akcji, która w całej Polsce trwa już od kilku miesięcy. W kwietniu dzieci w szkołach z ponad 350 gmin pisały Listy dla Ziemi na specjalnym ekologicznym papierze. Każda placówka miała za zadanie wybrać najlepszą pracę i przesłać ją do fundacji. W sumie do bielskiej „Arki” dotarło ok. 3 tysięcy listów. Jury po przejrzeniu prac wybrało 100, na które będzie można głosować do 16 czerwca.

Co zrobić, by zagłosować?

– posiadać konto na Facebooku

– polubić na Facebooku stronę akcji „Listy dla Ziemi”:www.facebook.com/listydlaziemi

– wejść na specjalną aplikację konkursową:https://apps.facebook.com/listydlaziemi/

Wyniki zostaną ogłoszone 20 czerwca. Dziesięć najlepszych listów otrzyma nagrody m.in. tablety i aparaty fotograficzne. Dla pozostałych 90 osób przygotowano upominki: książki, albumy, gadżety.

Patronat nad akcją sprawują Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej, a oficjalnym partnerem są Lasy Państwowe.

Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć na stronie www.listydlaziemi.pl.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty