02.08.2007
Agnieszka Muszka

Tydzień eTwinning 2007

Tydzień eTwinning 2007

15 września – 15 października 2007 r.

Konkurs fotograficzny
Pakiety Startowe
Loteria dla szkół
Karty elektroniczne
Blog nauczycielski

Każda szkoła w Polsce: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, a nawet przedszkole może w tym czasie zaplanować działania związane z Akcją eTwinning czyli spotkania, prezentacje, sympozja, wystawy, konkursy plastyczne, loterie fantowe, quizy wiedzy o eTwinningu, można zapraszać gości ze szkół, które już realizują, bądź zrealizowały projekt eTwinning.
Mogą to być imprezy dla uczniów własnej szkoły, szkół z najbliższego regionu, gminy, ale także mogą to być seminaria dla nauczycieli, bibliotekarzy, dyrektorów szkół, pedagogów szkolnych. Można te informacje zamieścić na szkolnej stronie internetowej. Warto wspomnieć o eTwinnigowych konkursach: zarówno polskich, jak i europejskich.

Najciekawsze i najbardziej pomysłowe działania przeprowadzone w ramach Tygodnia eTwinning zostaną wyróżnione w ogólnopolskim konkursie „Tydzień eTwinning – Debiut 2007”.

Konkurs „Tydzień eTwinning – Debiut 2007”

W konkursie „Tydzień eTwinning – Debiut 2007” może wziąć udział każda polska szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, a także każde polskie przedszkole, jeśli nie jest laureatem poprzednich konkursów eTwinning krajowych lub europejskich.

Celem konkursu jest promowanie Akcji eTwinning w swojej szkole, w środowisku lokalnym: w swoim mieście, gminie, powiecie, rejestracja nowych placówek oświatowych i rejestracja nowych projektów.

Komisja konkursowa będzie oceniała najbardziej innowacyjne działania przeprowadzone przez zgłaszającą się do konkursu placówkę oświatową w każdym województwie i w różnych kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa zastrzega sobie możliwość zmiany ustaleń w zależności od ilości i jakości zgłoszonych działań.

Przewidujemy różnorodne, ciekawe nagrody zarówno dla placówek oświatowych, jak i dla nauczycieli, koordynatorów przeprowadzonych działań.

Po przeprowadzeniu zaplanowanej imprezy trzeba przesłać dokładną relację wraz z programem, serwisem zdjęciowym, prezentacjami, artykułami z gazet regionalnych itp. innymi materiałami. Relacje z zakończonych działań można przesyłać do dnia 31 października 2007 r. Szczegóły

Drukuj/generuj pdf

Na skróty