06.08.2010
Agnieszka Muszka

Turniej o Puchar Sołtysa Proszówki

Turniej o Puchar Sołtysa Proszówki

W ostatnim czasie, co raz częściej w Proszówce propagowany jest sportowy tryb życia. Prócz wyścigu MTB, 31 lipca 2010 roku rozegrano Turniej Siatkarski o Puchar Sołtysa.

Od godziny 15.00 na boisku przed „Klubem przy szosie” miał miejsce bój trzech drużyn. Udział wzięli mieszkańcy Proszówki – amatorzy niećwiczący, na co dzień tej dyscypliny oraz zaprzyjaźnione osoby. Cały mecz był pasjonujący, kibice owocnie dopingowali drużyny. Po rozegraniu kilku setów najlepszą drużyną okazali się Wąscy Team, w składzie Magdalena August, Krzysztof August, Dariusz August, Jacek Baran. Dobra asekuracja oraz obrona w polu pozwoliła na wygraną.

 

Tuż za nimi uplasowała się drużyna: Maciej Burkot, Artur Kozak, Grzegorz Łoziński, Leszek Paliwoda, Sebastian Paliwoda. A trzecie miejsce zajęła drużyna, która wystąpiła w następującym składzie: Waldemar Adamczyk, Bartek Makowski, Marcin Niebieszczański, Przemysław Okulowski, Henryk Rutkowski. Sportowy poziom naszych mieszkańców systematycznie rośnie, a umiejętności finałowej czwórki były na bardzo dobrym poziomie. Po zawodach wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje, a zwycięska drużyna z rąk sołtysa Proszówki Jana Augusta odebrała dyplom i puchar ufundowany przez niego.
Należy wyróżnić i docenić wysiłek Kazimierza Rutkowskiego, wielokrotnego pomysłodawcę przedsięwzięć sportowych w Proszówce. I tym razem również pełnił rolę organizatora, głównego sędziego oraz opiekuna turnieju w jednej osobie.
Oby jak najwięcej tak miłych form spędzania czasu wolnego.

 

Anna Zawisza

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty