28.08.2009
Agnieszka Muszka

Turniej miast partnerskich

Turniej miast partnerskich

21-23 sierpnia Uczniowski Klub Sportowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim zorganizował turniej miast partnerskich w piłce nożnej Orlik Cup 2009.

 

Nad przebiegiem i organizacja całości czuwał wiceprezes ds. szkolenia Arkadiusz Cichoń. Patronat nad Turniejem Miast Partnerskich objął burmistrz Miasta i Gminy Gryfów Śl. Olgierd Poniźnik.

 

– Jest to pierwszy taki międzynarodowy turniej miast partnerskich, w których udział wzięły także zespoły z Czech i Niemiec – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik.

 

Do turnieju zgłosiły się zespoły – Pogoń Pieszyce, Szkółka Piłkarska „DIEGO” z Gryfic, Włókniarz Mirsk, Włókniarz Leśna, Granica Bogatynia, a także drużyny z Czech i Niemiec. Zawody skierowane były zarówno dla trampkarzy, młodzików jak i żaków. Organizatorzy zaproponowali również wieczorny turniej dla seniorów. Jak mówią władze Gryfowa

 

– jest to duże przedsięwzięcie, podczas którego organizatorzy przewidzieli także wiele imprez towarzyszących – loteria fantowa, pokaz sprzętu sportowego, konkursy sprawnościowe i piłkarskie.

 

– Jestem wdzięczny organizatorom, że pomimo wakacyjnej przerwy podjęli się trudu kompleksowego przygotowania imprezy – konkluduje gospodarz gminy. – Jest to też sposób na promocję naszego miasta.

 

Ziemia Lubańska Nr 16(375) * 26.08-9.09.2009

Drukuj/generuj pdf

Na skróty