22.12.2011
Agnieszka Muszka

Trochę wierszem…

Trochę wierszem…

2. grudnia br. w galerii Europejskiego Centrum Kulturalno-Informacyjnego miało miejsce spotkanie autorskie z Elżbietą Śnieżkowską-Bielak, miejscową poetką i pisarką, zt. „Trochę wierszem, trochę prozą”.

W programie znalazła się prezentacja najnowszych książek Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak – „Smak błękitnego nieba”, „W Karkonoszach serce”, „Randki.pl” oraz nowych wierszy z Almanachu Międzynarodowego Festiwalu Poezji zt. „Poeci bez Granic”. Recytacji twórczości towarzyszyły wspomnienia i bardzo osobiste komentarze autorki, które wprowadzały słuchaczy w przestrzeń pełną artyzmu. Dodatkowo spotkanie z twórczością gryfowskiej poetki i pisarki wzbogacała odpowiednia muzyka, w tym tak skomponowana do jej wierszy, co wprowadziło iście kawiarniany i klubowy klimat. To sprawiło, że słuchając twórczości Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak można było ją także wewnętrznie przeżywać, doświadczając jej głębi i tego całkiem osobistego wymiaru. Po prezentacji przyszedł czas na podziękowania, którym nie było końca. Słuchacze w rozmowach z poetką gratulowali jej kunsztu, dając wyraz swojemu zachwytowi by przy filiżance kawy i dobrym ciastku jeszcze przez chwilę wymienić się wrażeniami, opiniami i po prostu tak po przyjacielsku porozmawiać.
Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gryfów Śląski.

W programie znalazła się prezentacja najnowszych książek Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak – „Smak błękitnego nieba”, „W Karkonoszach serce”, „Randki.pl” oraz nowych wierszy z Almanachu Międzynarodowego Festiwalu Poezji zt. „Poeci bez Granic”. Recytacji twórczości towarzyszyły wspomnienia i bardzo osobiste komentarze autorki, które wprowadzały słuchaczy w przestrzeń pełną artyzmu. 

 

Dodatkowo spotkanie z twórczością gryfowskiej poetki i pisarki wzbogacała odpowiednia muzyka, w tym tak skomponowana do jej wierszy, co wprowadziło iście kawiarniany i klubowy klimat. To sprawiło, że słuchając twórczości Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak można było ją także wewnętrznie przeżywać, doświadczając jej głębi i tego całkiem osobistego wymiaru. Po prezentacji przyszedł czas na podziękowania, którym nie było końca. 

Słuchacze w rozmowach z poetką gratulowali jej kunsztu, dając wyraz swojemu zachwytowi by przy filiżance kawy i dobrym ciastku jeszcze przez chwilę wymienić się wrażeniami, opiniami i po prostu tak po przyjacielsku porozmawiać.

 

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gryfów Śląski.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty