24.05.2010
Agnieszka Muszka

Tak niewiele potrzeba

Tak niewiele potrzeba

„To co możesz uczynić jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym co nadaje znaczenie Twojemu życiu”.

ALBERT SCHWEITZER

To był zwykły dzień tygodnia. Zawierucha w pracy: ludzie telefony………..Nagle otworzyły się drzwi mojego gabinetu i weszło dwóch młodych ludzi. Mieli interesujący pomysł. Chcieli pomóc, tak poprostu, ze szczerego serca. Przyszli z propozycją współpracy.

Historię Szymona znałam. Jeden rzut oka na te jego długie rzęsy i  kurczowo zaciśnięte dłonie i nie ma możliwości, żeby go nie pokochać. Niejeden dorosły nie dałby sobie rady w takiej sytuacji zdrowotnej, a  on uśmiecha się mimo wszystko – często przez łzy, gdy boli bardziej niż zwykle…………….
Potem było pytanie do tych co zawsze są pierwsi kiedy komuś dzieje się krzywda i trzeba pomóc: Małgosi, Marty, Kasi, Eli, Marzenki, Joli, Reni,Tomka, Eli, Justyny, Ani, Adama, Wiesia, „Tadeuszów Dwóch” itd.  Itd……………..Zgodne TAK było odpowiedzią. Kolejnym  krokiem było przedstawienie sytuacji i prośba o patronat nad całą zbiórką Burmistrza Gminy i Miasta. Nie było tu ani chwili wahania, tylko zdecydowane „oczywiście”  i „w czym mogę wam pomóc?”.
Zezwolenie na zbiórkę publiczną i cała dokumentacja precyzyjnie  i w ekspresowym terminie wykonana została przez Komitet Organizacyjny.

7 marca 2010r. w świetlicy środowiskowej przy ul.Oldzańskiej odbył się pierwszy z dwóch koncertów na rzecz zbiórki publicznej na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego dla dziesięcioletniego Szymona – mieszkańca  naszego miasta. Podczas imprezy wystąpiła niezawodna grupa młodzieży z teatru „Patrius”, super chłopcy z „Breaking Crew”. Dzięki przychylności Dyrekcji MOK w Lubaniu imprezę uswietnił występ  gwiazd estrady lubańskiej. Zaprezentowało się Gryfowskie Towarzystwo Tańca Towarzyskiego w zapierających dech w piersi, lekkich jak piórko walcach i ognistych sambach. Imprezę rozgrzała do czerwoności dynamiczna Formacja Tańca Nowoczesnego z naszego  GOK-U. Licytację wielu ciekawych i wartościowych przedmiotów, darowanych przez ludzi dobrej woli brawurowo  poprowadził Burmistrz. Nad nagłośnieniem, oświetleniem i efektami specjalnymi czuwali Adam i Ania. Sala „trzeszczała w szwach” i wciąż nadchodzili nowi goście, a było czego posłuchać i na co popatrzeć…………….Można nawet było pojeźdźić na saneczkach olimpijskich Eweliny Staszulonek – gościa honorowego imprezy, cudownej i dobrej osoby. Wśród tłumu gości były znakomitości:   przedstawiciele władz samorządowych, pracodawcy,  szefowie jednostek samorządowych, mundurowi…………..i przeszacowni nasi mieszkańcy z całymi rodzinami. Atmosfera na sali była podniosła, a gwiazdy zadziwiały kunsztem i warsztatem artystycznym. Podobnie było kiedy 2 maja na gryfowskim rynku prezentowała się nasza młodzież. Grochówce mistrzyni złotej chochli – Irence nie ma równych w całym świecie…………..
Dzięki pracy rzeszy wolontariuszy, ale przede wszystkim dzięki społeczności gryfowskiej Szymon ma wymarzony wózek………….Można go spotkać na spacerze z mamą. Dlatego uśmiechu było warto!
W NASZYM mieście może niezbyt zamożnym, niezbyt dużym są proszę państwa mieszkańcy o złotych sercach. To zaszczyt być gryfowianką.
W imieniu Szymona, jego rodziców i wszystkich zaangażowanych składam serdeczne podziękowania dla mieszkańców Gryfowa, którzy wspierali akcję.
Organizatorka

OGŁOSZENIE

Komitet Organizacyjny Koncertu Charytatywnego  z siedzibą pod adresem Ubocze 300 podaje do publicznej wiadomości, iż działając na podstawie decyzji Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski  Nr OR/1/2010 z dnia 04.02.2010r. przeprowadzono w dniach: 14.02.2010r. – 05.05.2008r. zbiórkę publiczną na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego dla Szymona Mikieciuk. Podczas zbiórki zebrano kwotę: 16.119,00 zł (słownie: szesnaście tysięcy sto dziewiętnaście złotych).
Przeprowadzono następujące formy zbiórki:
sprzedaż cegiełek o wartości 10,00 zł 15,00 zł i 20,00 zł na kwotę 6.310,00 zł (słownie: sześć  tysięcy trzysta dziesięć złotych)
sprzedaż przedmiotów(obrazy, grochówka, malunki twarzy)na kwotę 382,80 zł (słownie: trzysta osiemdziesiąt dwa złote i osiemdziesiąt groszy złote)
ofiary złożone w skarbonach 4.725,20 zł (słownie: cztery tysiące siedemset dwadzieścia pięć złotych i dwadzieścia groszy)
ze sprzedaży przedmiotów w formie licytacji na kwotę 3.851,00 zł (słownie: trzy tysiące osiemset pięćdziesiąt jeden złotych).
sprzedaż przedmiotów (nakrętki) na kwotę 850,00 zł (słownie: osiemset pięćdziesiąt złotych)
Komitet Organizacyjny informuje również, ze koncert oraz zbiórkę publiczną przeprowadzono dzięki sponsorom koncertu oraz nieodpłatnej pracy wolontariuszy w związku z czym nie poniesiono kosztów przeprowadzenia zbiórki publicznej.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego:
Krystyna Pietruszewska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty