18.11.2009
Agnieszka Muszka

Szczypta świata

Szczypta świata

30 października w gryfowskim ratuszu odbył się wernisaż wystawy Moniki Barabasz. W bogactwie barw, technik malarskich i prezentowanych motywów każdy mógł znaleźć coś co go poruszyło, zachwyciło i zaintrygowało.

Pochodząca ze Starej Kamienicy Monika Barabasz to artystka, która szuka sposobu wyrazu w różnych technikach. Zajmuje się głównie rysunkiem piórem i tuszem kreślarskim, ale nie gardzi również akwarelą. W jej twórczości znaleźć można całe bogactwo barw, które zachwyca oryginalnością, ciepłem, niezwykłą prostotą i kunsztem. „Szczypta świata”, bo taki tytuł nosi wystawa”, tak jednym zdaniem można określić całą gamę prezentowanych prac. Zwiedzający zobaczy nie tylko szkice swojsko wyglądających domów przysłupowych i pejzaży. Dzieła Moniki Barabasz pokazują pełną barw Wenecję, Egipt i motywy afrykańskie, obrazy na desce i płótnie. Ta szeroka paleta i różnorodność czyni tę ekspozycję szczególnie pasjonującą.

 

– Zwykle codzienne życie dostarcza mi różnorodnych tematów, które są w zasięgu wzroku – mówi o swojej malarskiej twórczości Monika Barabasz. – Cały czas poszukuję nowych rozwiązań i staram się nie spoczywać na laurach. Do każdej pracy podchodzę indywidualnie próbując stworzyć coś niepowtarzalnego, aby każdy potrafił zachwycić się nad czymś.
W wernisażu oprócz przyjaciół i najbliższych malarki oraz gości ze świata kultury udział wziął również burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Robertem Skrzypkiem. Po otwarciu i gratulacjach tak znakomitych dzieł była okazja do wymiany spostrzeżeń i konstruktywnej dyskusji. Organizatorem wystawy, którą można podziwiać na II piętrze gryfowskiego ratusza do końca listopada, jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim.

 

Ziemia Lubańska Nr 22(381) * 18.11-2.12.2009

Drukuj/generuj pdf

Na skróty