16.07.2020
Paweł Cerkanowicz

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Gryfów Śląski

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Gryfów Śląski

03 sierpnia 2020r. wprowadzam nowe zasady obsługi klientów, biorąc pod uwagę zmniejszenie się ilości zakażeń w naszym powiecie. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom otwieramy drogę dojścia do sekretariatu, jednakże z niżej wymienionymi obostrzeniami ze względu na to, że wirus COVID-19 zaraża nadal naszych obywateli.

 • Umożliwia się wejście pojedynczo do sekretariatu ( I piętro, pok. 9) według wytyczonej drogi.,
 • Przed wejściem do holu (przed sekretariatem) obowiązkowo zakrywamy usta i nos oraz zachowujemy oznaczony taśmą dystans społeczny, a także dezynfekujemy ręce z umieszczonego przy wejściu dozownika.
 • Jeżeli dostarczają Państwo do Urzędu dokument i nie jest potrzebne potwierdzenie odbioru, to proszę ten dokument wrzucić do skrzynki odbiorczej, która nadal będzie zawieszona na drzwiach wejściowych do Urzędu od strony postoju TAXI ( mogą uniknąć Państwo kolejki przed sekretariatem).
 • Burmistrz będzie przyjmował interesantów po wcześniejszym uzgodnieniu godziny przyjęcia w poniedziałek. Oczekiwanie na wejście do Burmistrza odbywać będzie się w holu przy drzwiach wejściowych gabinetu Burmistrza.
 • W holu przed sekretariatem odbywać będą się spotkania z pracownikami na stanowiskach znajdujących się na I i II piętrze Urzędu tj. zasiłki w tym dla uczniów, geodezja i gospodarka gruntami oraz nieruchomościami, oświata, opłaty i podatki, drogownictwo, inwestycje, budownictwo, infrastruktura techniczna, Urząd Stanu Cywilnego i Biuro Rady, a także Zastępca Burmistrza, Skarbnik i Sekretarz.
 • Na wymienione wyżej spotkania należy umówić się telefonicznie bezpośrednio (obok wykaz telefonów do wszystkich pracowników Urzędu) lub poprzez Sekretariat.
 • Obsługa interesantów na parterze ( wejście od postoju TAXI) w zakresie kasy, gospodarki odpadami, ewidencji ludności, zarządzania kryzysowego i Straży Miejskiej będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach:
  1. do kasy podchodzimy pojedynczo z zachowaniem dystansu i zakrytymi ustami i nosem.
  2. do pozostałych pracowników – po przywołaniu pracownika lub po uzgodnieniu telefonicznym w Sali organizacji pozarządowych.
  3. Apeluję do Państwa, aby nadal (jeżeli jest taka możliwość) załatwiać sprawy w Urzędzie droga telefoniczną, mailową lub przez e-Puap.

  Za niedogodności i utrudnienia przepraszam, proszę o wyrozumiałość, ale kieruję się w tej sytuacji troską o zdrowie Mieszkańców Gminy i Miasta Gryfów Śląski.

Za niedogodności i utrudnienia przepraszam, proszę o wyrozumiałość, ale kieruję się w tej sytuacji troską o zdrowie Mieszkańców Gminy i Miasta Gryfów Śląski.

Gryfów Śląski ,20 lipca 2020r.

/-/ Olgierd Poniźnik

                                                                                         Burmistrz Gminy i Miasta

                                                                                                        Gryfów Śląski

Drukuj/generuj pdf

Na skróty