21.11.2013
Agnieszka Muszka

Święto w Szkole Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu

Święto w Szkole Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu

Jak co roku w październiku  Szkoła Podstawowa w Uboczu obchodzi swoje święto związane z rocznicą nadania placówce imienia wielkiego Polaka, laureata Nagrody Nobla- Władysława Stanisława Reymonta.  W tym dniu odbywa się również ślubowanie i pasowanie na ucznia dzieci z klasy I. 

25 października 2013r. w pięknie udekorowanej szkole odbyła się  uroczystość, na którą licznie przybyli zaproszeni goście, rodzice, mieszkańcy wsi.

Konwencja święta dotyczyła życia szkolnego. Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski, jako szkolny woźny, z dzwonkiem w ręku wprowadził do auli nauczycieli oraz członków rady rodziców przebranych za uczniów, którzy rozpoczęli uroczystość wspólnym odśpiewaniem piosenki „Ćwierkają wróbelki”.

Uczniowie pod kierunkiem Alicji Kuźniarz przedstawili montaż słowno – muzyczny. Reporterka popularnej stacji telewizyjnej TV „Urocze Ubocze”, w którą wcieliła się uczennica klasy VI Patrycja Pawłowska, przeprowadziła wywiad z patronem szkoły Władysławem Stanisławem Reymontem (– w tej roli wystąpił uczeń klasy V Michał Juszkiewicz), dotyczący jego doświadczeń związanych ze szkołą.   Występ umiliły piosenki i przyśpiewki przygotowane przez uczniów klas III-VI.

Po zapoznaniu się z życiem Reymonta nadszedł  czas na pierwszoklasistów, którzy musieli wykazać się  nie lada wiadomościami i umiejętnościami z rożnych dziedzin oraz spróbować smaku szkoły w postaci „przepysznej” mikstury.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Pani wychowawczyni klasy pierwszej zapoznawała i wdrażała swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole. Dzieci przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością.

Po złożeniu przez dzieci przyrzeczenia na sztandar szkoły, Pani Dyrektor Anna Pląskowska olbrzymim piórem dokonała pasowania. Od tej chwili wszyscy pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu.

Dzieci z klasy pierwszej wraz z  wychowawczynią Alicją Kuźniarz bardzo serdeczne dziękują za życzenia, ciepłe słowa oraz otrzymane upominki.

 

 

PODZIĘKOWANIE

Społeczność Szkoły Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu

składa  ogromne podziękowania dla rodziców, którzy wspomagali nas w dekorowaniu szkoły oraz przygotowali ciasta i sałatki.

 

Państwu Julii i Wiesławowi Wnukowicz za pyszne świeże pieczywo.

 

Panu Janowi Korpysie za podarowanie do klasy przyrodniczej telewizora i odtwarzacza DVD.

 

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty