16.11.2012
Agnieszka Muszka

Święto Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu

Święto Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu

26 października 2012 roku obchodziliśmy Święto Szkoły połączone ze ślubowaniem i pasowaniem klasy pierwszej na uczniów. Z tej okazji odbyła się szkolna  uroczystość, na którą zaproszono wielu gości. Oprócz  Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski nie zabrakło  Radnych, dyrektorów placówek, przedstawicieli Rady Rodziców, Rady Sołeckiej, Przyjaciół Szkoły, Gości z partnerskiej szkoły z Gryfic oraz rodziców.

W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Byli również bliscy, którzy chcieli być obecni w tak ważnym dla każdego pierwszoklasisty dniu. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach „chłopskich”, a pierwszoklasiści w strojach galowych. Do uroczystości ślubowania przygotowywali się pod okiem wychowawczyni Alicji Celejowskiej od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali środowisko szkolne, przyrodnicze oraz postać patrona szkoły.

 

Po powitaniu gości przez dyrektora szkoły Annę Pląskowską  przedstawiono prezentację  filmu –  fragment powieści  „Chłopi” pt.  „Wykopki” oraz przyśpiewki.  W role znakomicie wcielili się uczniowie i uczennice naszej szkoły, prezentując swoje umiejętności i uzdolnienia. Nagranie było prezentowane na XVI Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich w Kleszczowie, województwie łódzkim, zajmując I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Dzieci przygotowała Danuta Woźniczko , Alicja Kuźniarz i Alicja Jaworska.

Po występach klas starszych nadeszła kolej na prezentację pierwszoklasistów, którzy stali się pomocnikami Pani Jesieni. Dzieci musiały wykazać się licznymi wiadomościami i umiejętnościami udowadniając , że znają zasady zachowania się w szkole, potrafią bezpiecznie poruszać się po drodze, wiedzą kim są i gdzie mieszkają, potrafią dbać o przyrodę. I choć trema czasem odbierała głos, to mali artyści dzielnie stawili czoło licznej publiczności i wszystko wypadło wspaniale.

Pani dyrektor szkoły wystawiła wysoką ocenę pierwszakom, żałując, że nie przygotowała świadectw ukończenia klasy VI, a pani dyrektor gimnazjum Alicja Kownacka wyraziła chęć przyjęcia tak znakomitych uczniów.

 

Najważniejszym momentem było ślubowanie na sztandar szkoły oraz pasowanie. Do ślubowani przystąpiły dzieci 7-letnie oraz troje 6- latków. Wychowawczyni wygłosiła słowa przysięgi, a dzieci   zobowiązały się „…być pilnymi w nauce, wzorowymi w zachowaniu i godnie reprezentować Szkołę Podstawową im. W.S. Reymonta w Uboczu. Pani dyrektor wielkim piórem pasowała wszystkich na uczniów. Zostając pełnoprawnym uczniem placówki każdy musiał spróbować smaku szkoły w postaci „pysznej” mikstury.
Rodzice z uwagą obserwowali zmagania swoich pociech, a widząc swoje dzieci wchodzące w nowy etap życia nie kryli wzruszenia.

Na zakończenie zabrali głos Goście , wręczając niespodzianki dla pierwszaków, za które dzieci bardzo dziękują.

Uczniowie i nauczyciele ubrani byli  w tym dniu w stroje pasujące do prezentowanej ww. scenki reymontowskiej.  Niespodziankę swoim strojem sprawił również Pan burmistrz.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Olgierdowi Poniźnikowi, Robertowi Skrzypkowi, Danielowi Koko, Janowi Korpysie, Radzie Sołeckiej, Radzie Rodziców, klasie VI, wicedyrektorowi Szkoły z Gryfic.

 

Ogromne podziękowania dla rodziców, którzy włączyli się z pomocą do organizacji szkolnej imprezy.

 

  mgr Alicja Celejowska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty