21.07.2010
Agnieszka Muszka

Święto Rodzine w Myńsku

Święto Rodzine w Myńsku

Dnia 10 lipca br. odbyła się uroczystość Święta Rodziny w Młyńsku. W kościele p w. Świętego Józefa Robotnika odbyła się msza w intencji rodzin odprawiona przez ks. Kan. Szymona Bajaka. W modlitwie ujęto niespodziewanie zmarłego Sołtysa Ubocza Roberta Mizgiera z Gminy i Miasta Gryfów Śląski.

Uroczyście powitała i otworzyła Święto Rodziny Sołtys Maria Sosnowska. Przy powitania wraz ze zgromadzonymi rodzinami na placu przed świetlicą uczciła minutą ciszy śmierć Sołtysa. Po części oficjalnej zaprezentowały się dzieci z Młyńska. Mówiły wiersze śpiewały piosenki jeszcze inne zaprezentowały modę plażową oraz stroje królewskie. Następnie wystąpiła grupa młodzieżowa w piosence z własnym tekstem mówiąca o mieszkańcach i sprawach Młyńska.

 

Piosenka przyjęta została bardzo entuzjastycznie wręczona została pani Sołtys.
Następnym punktem programu był konkurs na zaśpiewanie wylosowanej piosenki z tekstem. Większość poradziła sobie z tym zadaniem dobrze. Następnie obyły się konkursy i potyczki rodzinne, którym kibicowały przybyłe rodziny. Jednym z zadań do wykonania w ramach konkursu było jak najstaranniej i apetycznie ułożenie warzyw na talerzu. Po zaciętej rywalizacji spośród 4 rodzin komisja wytypowała najlepszą rodzinę. Państwo Agnieszka i Artur Bocheńscy zdobyli największą liczbę punktów co dało im pierwsze miejsce i dyplom. Zwycięzcy jak i pozostali zostali obdarowani nagrodami. Była też nutka folkloru reprezentowana przez zespół Sołtysowe Gryfinki z Proszówki. Należą się dla nich brawa gdyż byli oni od samego początku w kościele zaśpiewali Barkę. Na zakończenie programu ponownie oklaskiwano zespół nawet bisowali. Końcowym uwieńczeniem Święta Rodziny była biesiada rodzinna przy muzyce z zabawą.

 

Podczas imprezy można było zjeść pierogi wykonane przez panie z K.G W , kiełbaski z grila miały swoich amatorów, grilowane przez pana Leszka, bigos pani Sołtys, był tort okolicznościowy zrobiony przez panią Elżbietę Jaworską oraz różne zdrowe sałatki wykonane przez panie z Rady Sołeckiej.
Frajdą dla dzieci był dmuchany zamek. Nie przeszkadzał im upał, bez przerwy był oblegany.
OSP z Młyńska miała także swój udział, polewała wodą z węża strażackiego plac ale i chłodziła wodą rodziny uczestniczące w imprezie. Była loteria fantowa.
Podziękowania dla pani Marty Wilas za przygotowanie występu dzieci i młodzieży. Panu Mariuszowi Swastkowi za wspaniałe poprowadzenie imprezy. Dla wszystkich wytrwałych, którzy przybyli nie bacząc że żar lał się z nieba. Wzięli udział w trzecim już Święcie Rodziny 2010 w Młyńsku.

 

Maria Sosnowska
Sołtys Młyńska
Drukuj/generuj pdf

Na skróty