09.07.2013
Agnieszka Muszka

Sukces gryfowskiego przedsiębiorcy

Sukces gryfowskiego przedsiębiorcy

20 czerwca br. w Kątach Wrocławskich Tadeusz Matusewicz, właściciel gryfowskiej firmy Matusewicz Budowa Maszyn, odebrał statuetkę Dolnośląskiego Klucza Sukcesu za współpracującę ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowymi.

Gryfowska firma to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo, które od 20 lat jest największym producentem linii technologicznych dla przemysłu galwanotechnicznego, a od dwóch lat zajmuje się także produkcją linii do obróbki horyzontalnej, stosowanych m.in. przy produkcji elementów elektroniki, obwodów drukowanych oraz układów fotowoltaicznych. Cieszy się ogromnym prestiżem w kraju i za granicą, szczycąc się także realizacją zamówień najbardziej uznanych przedstawicieli branży lotniczej i motoryzacyjnej. Najwyższa jakość pracy oraz wyrobów została potwierdzona otrzymaniem w 2011 roku Polskiej Nagrody Jakości w kategorii średnich  organizacji produkcyjno-usługowych. Wspólnie z jednostkami naukowymi realizuje dwa projekty w ramach POIG o dużym znaczeniu innowacyjnym, mającymi na celu wprowadzenie nowych rozwiązań techniczno-technologicznych do produkowanych maszyn. Firma jest członkiem Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Towarzystwa Galwanotechnicznego, Polskiej Izby Motoryzacyjnej, należy do klastra Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu.

Podczas sesji Rady Miejskiej, która miała miejsce 25 czerwca br., burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik wraz ze swoimi współpracownikami i przedstawicielami radnych wyrazili uznanie dla osiągnięć tej rodzimej gryfowskiej firmy, gratulując sukcesu i życząc dalszych znakomitych osiągnięć.

Dolnośląski Klucz Sukcesu to wyróżnienie przyznawane od 1997 roku. Kluczem Sukcesu promowane są wybitne osobowości, wybijające się firmy i instytucje oraz samorządy, które osiągnęły sukces podnoszący prestiż i rangę regionu. Wyróżnienie cieszy się dużym uznaniem w środowiskach  samorządowych,  gospodarczych  i kulturalnych. 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty