03.10.2019
Paweł Cerkanowicz

Stypendia Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego przyznane

Stypendia Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego przyznane
30 września w Głogowie zostały wręczone stypendia Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego. Stypendium jest wyróżnieniem za wyniki w nauce, sukcesy sportowe i artystyczne.

Jest mi niezwykle miło poinformować Państwa, że laureatką tegorocznego stypendium jest Marta Hercuń, uczennica klasy 7 a Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim, która odebrała nagrodę z rąk Przewodniczącego Rady Fundacji Pana Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i Pani Małgorzaty Sekuły Szmajdzińskiej. Wydarzenie to na pewno zapadnie mocno w pamięci Marty, jej rodziców, dyrekcji szkoły i przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Klaudii Królak, które to osoby towarzyszyły stypendystce podczas gali.

Laureata otrzymała stypendium w wysokości 1000 zł, które będzie wypłacane co miesiąc po 100 zł. oraz niezwykle cenny podarunek od Pana Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Konstytucję RP z imienną dedykacją.

Cieszymy się, że uczennica naszej szkoły została doceniona i uhonorowana tym wyróżnieniem. Gratulacje dla Marty oraz jej Rodziców. Nasza cała społeczność szkolna jest z Ciebie dumna! Życzymy abyś mogła realizować swoje pasje i marzenia.

Składam również podziękowania Klaudii Królak za profesjonalne reprezentowanie naszej społeczności uczniowskiej i piękne zdjęcia, które uwieczniły tę ceremonię.

Jadwiga Hawryluk

Drukuj/generuj pdf

Na skróty