02.10.2019
Paweł Cerkanowicz

Strażacy z Ubocza zwycięzcami Powiatowych Zawodów Sportowo- Pożarniczych OSP.

Bardzo dobrze spisali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ubocza  startujący w dniu 28 września br. w X Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Lwówku Śląskim. Na 12  zakwalifikowanych najlepszych drużyn z powiatu lwóweckiego zajęli oni I miejsce  uzyskując w dwóch konkurencjach: torze przeszkód i w ćwiczeniu bojowym, łącznie 114,84 punktów. Drudzy byli strażacy z Pilchowic -115,30 pkt , a III miejsce zajęli strażacy w Mirsku – 116,03 pkt ( 1 sekunda  = 1 pkt). Strażacy z Pilchowic do tej pory, kilkakrotnie z rzędu byli pierwsi w tych zawodach.

Za zajęcia I miejsca strażacy z Ubocza otrzymali puchar przechodni ufundowany przez Starostę Lwóweckiego p. Daniela Koko oraz nagrody rzeczowe: 4 ubrania  specjalne nowego typu , wąż strażacki oraz  nóż do cięcia szyb samochodowych,  o wartości ok.8.5 tysiąca złotych.

Drużyna OSP Ubocze wystąpiła w składzie: Kownacki Andrzej – Naczelnik OSP, Kownacki Mariusz, Herdzik Piotr, Herdzik Tomasz, Karaczun Sławomir, Radkiewicz Łukasz, Romanowski Kamil,  Tynkiewicz Krystian, Dariusz Wochnik i Michał Wochnik

Druga drużyna OSP reprezentująca naszą gminę z Rząsin zajęła VIII miejsce uzyskując łącznie 131,53 pkt. .

Zwycięzcom  i uczestnikom  zawodów gratulujemy!