08.07.2015
Agnieszka Muszka

Stacja uzdatniania wody w przebudowie

Stacja uzdatniania wody w przebudowie

16 czerwca br. rozstrzygnięty został przetarg na modernizację stacji uzdatniania wody. 
– Niestety – mówi zastępca burmistrza Andrzej Tartak – wpłynęła tylko jedna oferta, ale w miarę atrakcyjna cenowo. Tym oferentem jest firma Funam sp. z o.o. z Wrocławia – znana i doświadczona, jeśli chodzi o tego typu przedsięwzięcia.

16 czerwca br. rozstrzygnięty został przetarg na modernizację stacji uzdatniania wody. – Niestety – mówi zastępca burmistrza Andrzej Tartak – wpłynęła tylko jedna oferta, ale w miarę atrakcyjna cenowo. Tym oferentem jest firma Funam sp. z o.o. z Wrocławia – znana i doświadczona, jeśli chodzi o tego typu przedsięwzięcia.

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej zabezpieczone zostały środki na realizację wspomnianej inwestycji. Jej koszt to aż 2.266.721 zł i kwota ta w całości pochodzić będzie z budżetu gminy. Jednak jest nadzieja, że w miarę pojawiania się nowych możliwości ekonomicznych, będą podejmowane starania o ich pozyskanie na rzecz realizacji wspomnianej inwestycji, która należy do jednej z najważniejszych w tym roku. Jej realizacja trwać będzie 4 miesiące.
Jak mówi zastępca burmistrza Andrzej Tartak – stacja będzie przebudowywana, ponieważ obecnie jej stan techniczny jest bardzo zły, a ponadto SANEPiD warunkowo dopuścił korzystanie z niej ze względu na zawyżone wartości manganu i żelaza. Stąd właśnie konieczność natychmiastowej modernizacji, aby gryfowianie mogli korzystać z dobrej, czystej wody.
(Alfred)

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej zabezpieczone zostały środki na realizację wspomnianej inwestycji. Jej koszt to aż 2.266.721 zł i kwota ta w całości pochodzić będzie z budżetu gminy. Jednak jest nadzieja, że w miarę pojawiania się nowych możliwości ekonomicznych, będą podejmowane starania o ich pozyskanie na rzecz realizacji wspomnianej inwestycji, która należy do jednej z najważniejszych w tym roku. Jej realizacja trwać będzie 4 miesiące.Jak mówi zastępca burmistrza Andrzej Tartak – stacja będzie przebudowywana, ponieważ obecnie jej stan techniczny jest bardzo zły, a ponadto SANEPiD warunkowo dopuścił korzystanie z niej ze względu na zawyżone wartości manganu i żelaza. Stąd właśnie konieczność natychmiastowej modernizacji, aby gryfowianie mogli korzystać z dobrej, czystej wody.(Alfred)

Źródło: Ziemia Lubańska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty