24.08.2007
Agnieszka Muszka

Sprzątanie świata

Sprzątanie świata

Zbliża się kolejna edycja, już XIV, kampanii „Sprzątanie świata”. Fundacja Nasza Ziemia zaprasza do udziału w zbliżającej się, już XIV edycji, kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2007”. Tegoroczna kampania odbędzie się w dniach 14, 15 i 16 września. Jej hasło brzmi: „Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!”.

      W tym roku będziemy, jak zawsze, likwidować dzikie wysypiska – plagę polskich lasów, łąk i pól, brzegów rzek, jezior i stawów. Będziemy również mówić o oszczędzaniu – oszczędzaniu surowców naturalnych, energii, materiałów. Chcemy zwrócić uwagę na problem zmian klimatycznych i na to, co każdy z nas może zrobić sam w domu, w szkole, w gminie, aby środowisku było lżej.  Zapraszamy wszystkie placówki oświatowe, organizacje społeczne, media, samorządy do udziału w kampanii.
      Fundacja Nasza Ziemia przygotowała specjalne plakaty. Powinny być one eksponowane przez cały rok! Plakaty  będą dostępne praktycznie we wszyskich gminach w Polsce. W przypadku ich braku, prosimy o bezpośredni kontakt z Fundacją Nasza Ziemia: fundacja@naszaziemia.pl
      Jesteśmy pewni, że każdy z nas ma realny wpływ na środowisko, w którym żyje. Działając razem i przestrzegając prostych zasad: „Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj.”, możemy o wiele skuteczniej chronić nasze małe ojczyzny przed zniszczeniem i ekologiczną degradacją .
      Oficjalny patronat na kampanią sprawuje Prezydent RP Lech Kaczyński oraz Ministerstwa: Środowiska, Edukacji oraz Gospodarki, a naszymi generalnymi partnerami są samorządy, szkoły, organizacje społeczne, media oraz Lasy Państwowe, Polski Związek Łowiecki i Polski Związek Wędkarski.
      Dodatkowe informacje o kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2007” dostępne są na naszych stronach: www.naszaziemia.pl. Na stronie tej będą również dostępne informacje, jak m.in. zorganizować sprzątanie świata.
      Prosimy wszystkie samorządy, aby już rozpoczęły przygotowania do akcji likwidacji dzikich wysypisk na swoich terenach. Zachęcamy do współpracy w ramach akcji z lokalnymi szkołami oraz nadleśnictwami. Koniecznie o swoich działaniach i akcjach prosimy poinformować lokalne media!!! Prosimy również przesłać do Fundacji Nasza Ziemia zdjęcia z akcji i ich zwięzły opis. Najciekawsze relacje umieścimy w naszym rocznym raporcie „Sprzątania świata”. Wszystkie samorządy, które przeprowadzą akcje otrzymają od Fundacji Nasza Ziemia dyplom uczestnictwa w kampanii.


 
Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Dominik Dobrowolski
Wiceprezes Fundacji Nasza Ziemia
www.naszaziemia.pl
www.recykling.pl
www.ekoedukacja.pl
kom. 0501 535 034
tel/fax: 022 622 81 18

Drukuj/generuj pdf

Na skróty