26.05.2014
Agnieszka Muszka

Sprawca przemocy domowej ugodził swoją żonę nożem w brzuch

Sprawca przemocy domowej ugodził swoją żonę nożem w brzuch

Dramatyczny przebieg kłótni małżeńskiej miał miejsce w Gryfowie Śląskim. 36 letni mężczyzna który już niejednokrotnie znęcał się nad swoja żoną ugodził ją tym razem kuchennym nożem w brzuch. Po ucieczce został zatrzymany przez gryfowskich policjantów.

 

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w jednym z mieszkań w Gryfowie Śląskim. Sprawca 36 letni mieszkaniec Gryfowa będąc pod wpływem alkoholu ugodził 30 letnią żonę kuchennym nożem w brzuch. O całym zdarzeniu policję poinformowali zaniepokojeni sąsiedzi. Na miejscu policjanci zastali pokrzywdzoną która została oddana natychmiast pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego i przewieziona do Lwóweckiego Szpitala. 

Jak się okazało sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, po niekrótkim czasie został jednak zatrzymany przez policjantów. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci do przemocy dochodziło tam wcześniej w rodzinie prowadzona była już procedura Niebieskiej Karty. Sprawca nadużywając alkoholu doprowadzał do awantur i bywał agresywny, znęcał się nad żoną bijąc ją oraz rażąc prądem. W dniu zdarzenia będąc pod wpływem alkoholu ponownie wszczął awanturę uderzając pokrzywdzoną, a w rezultacie ugadzając nożem kuchennym kobietę w brzuch.

Policjanci wystąpią także z wnioskiem do Sądu Rodzinnego o wgląd w sytuację rodziny z uwagi na przebywające tam dzieci celem zapewnienia im bezpieczeństwa.

Policjanci stosując wytyczne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych opierając się o nowe narzędzie „arkusz szacowania ryzyka w związku z przemocą w rodzinie” zatrzymali sprawcę i przekazali do dyspozycji prokuratury rejonowej w Lwówku Śląskim. Prokurator zastosował w stosunku do zatrzymanego dozór policyjny, ustanowił zakaz zbliżania się oraz nakazał opuścić miejsce zamieszkania.

Dalsze czynności będą realizowane pod nadzorem prokuratora i przekazane do rozpatrzenia do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim.

Oficer Prasowy KPP Lwówek Śląski

st.asp. Mateusz Królak

tel. 600 266 063


Drukuj/generuj pdf

Na skróty