13.01.2014
Agnieszka Muszka

Społecznik Roku

Społecznik Roku

30 grudnia burmistrz Olgierd Poniźnik wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Robertem Skrzypkiem uroczyście ogłosił, że Społecznikiem Roku Gminy i Miasta Gryfów Śląski wybrany został Jan Wysopal. Laureat tego zaszczytnego tytułu to człowiek z pasją. Jest pomysłodawcą i organizatorem historycznych wycieczek po Gryfowie Śl., opisując także walory tego miasta nad Kwisą w miejscowym miesięczniku Kurier Gryfowski, ale promując je także na stronie internetowej Towarzystwa Miłośników Gryfowa.

Swoją pasją i entuzjazmem zaraża nie tylko obecnych gryfowian, ale i tych, którzy mogą się nimi mienić z racji pochodzenia. Jan Wysopal to pomysłodawca okazjonalnego czasopisma historycznego „Hejnalista”, w którym opisał Gryfów w czasach wojny trzydziestoletniej i okresie napoleońskim. Jego zasługą były także wystawy o historii Gryfowa Śl. pt. „Zaginiona flota”, „Chłopaki z ręcznej paki”, „Dzieciństwo w Gryfowie 1945-1995”, „Była sobie fabryka” czy też „Skazani na azbest”. Jest również współzałożycielem i prezesem Gryfowskiego Towarzystwa Cyklistycznego, promującego miasto i aktywny styl życia. Na koniec warto dodać, że jest to człowiek skromny, ale z dużym poczuciem humoru i mnóstwem pomysłów, które czekają na swój wielki dzień.

Jan Wysopal jest drugim laureatem tej dorocznej gryfowskiej nagrody. W 2012 roku kapituła przyznała to wyróżnienie dla Marzeny Herdzik – sołtys Ubocza.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty