10.08.2012
Agnieszka Muszka

Sieć gryfowskiej edukacji

Sieć gryfowskiej edukacji

W czerwcu br. zaprezentowany został radnym i mieszkańcom Gryfowa Śl. projekt sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów. Temat wzbudził wiele emocji i wywołał lawinę pytań a to oznacza, że przed miejscową oświatą stoi wiele nowych wyzwań i potrzeb.

Ustalenie sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów oraz ustalenie ich obwodów przyjęte zostało przez Radę Miejską w ramach uchwały. Wśród szkół podstawowych prowadzonych przez gminę znalazła się Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie, obejmująca swym zasięgiem Gryfów Śl., Młyńsko, Krzewie Wielkie, Proszówkę, Wieżę oraz Ubocze od numeru 260 do 305, oraz Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu – obejmująca wspomniane sołectwo od numeru 1 do 259 (bez numerów od 59 do 67). Jedyną podstawówką istniejącą obecnie na terenie gminy a prowadzoną przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rząsiny jest Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Alojsa Andritzkiego w Rząsinach. Wspomniana placówka obejmuje swym zasięgiem Rząsiny, Wolbromów i Ubocze od numerów 59 do 67. W ramach sieci szkół prowadzonych przez gminę jest też Gimnazjum im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej, które obejmuje wszystkie miejscowości w granicach administracyjnych gminy Gryfów Śl.

Warto przy tym wspomnieć, że po raz ostatni podobna uchwała została podjęta w 1999 roku. Od tamtego czasu na terenie gminy Gryfów Śl. zlikwidowane zostały dwie oświatowe placówki publiczne a założona została jedna szkoła publiczna prowadzona przez stowarzyszenie.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty