03.07.2014
Agnieszka Muszka

Rowerowe zmagania na Górę św. Anny w Proszówce

Rowerowe zmagania na Górę św. Anny w Proszówce

W niedzielny poranek 29 czerwca 2014r. zawodnicy licencjonowani i niezrzeszeni, łącznie 115 osób, na trasie długości 11,5 km Gryfów Śl. – Brzeziniec – Proszówka, z metą na Górze Św. Anny przy Kaplicy Leopolda, rywalizowali w Mistrzostwach Dolnego Śląska MTB w jeździe indywidualnej na czas. Zawody były jednocześnie już VI wyścigiem kolarskim o Puchar Św. Anny z Proszówki organizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki we współpracy z Urzędem Gminy i Miasta Gryfów Śląski na czele z Burmistrzem Olgierdem Poniźnik, Radą Sołecką Proszówka na czele z Sołtysem Janem Augustem, OSP Proszówka i Brzeziniec.

Biuro zawodów wyjątkowo w tym roku dzięki uprzejmości Dyrektora Dariusza Zatońskiego zorganizowane zostało na parkingu przy Szkole Podstawowej w Gryfowie. Od godz. 8.00  auta Klubów Rowerowych z województwa dolnośląskiego szturmowały bramę wjazdową w celu dokonania zapisu swoich zawodników. Po godz. 10.00 sędzia główny Wiesław Kucab dokonał rozpoczęcia wyścigu- honorowym startem wszystkich 115 zawodników w asyście  Policji i Straży Miejskiej z Gryfowa Śląskiego oraz Strażaków z OSP Proszówka i Brzeziniec. Tradycyjnie na rozwidleniu dróg przy budynku firmy HORNER co minutę indywidualnie startowali zawodnicy na trasę przejazdu, za udostępnienie i organizację miejsca bardzo dziękujemy Ryszardowi Sawczak. 


Dużym zaskoczeniem była niewielka różnica czasowa zwycięzców zmagań rowerowych. Spośród 81 kolarzy zrzeszonych w klubach najlepszy czas uzyskał w Mistrzostwach Dolnego Śląska  Iwański Bartłomiej z UKS Centrum Sport Wąs Nowa Ruda (25.06.15). W nagrodę otrzymał puchar ufundowany przez Burmistrza Gryfowa oraz bon o wartości 400zł do realizacji w sklepie Firmowym QUEST w Jeleniej Górze. Natomiast wśród 34 kolarzy bez licencji w VI Wyścigu MTB najlepszy czas wypracował Figurski Szymon z Gryfowa (26.33.21). W nagrodę wręczony został puchar ufundowany przez Radnego Rady Miejskiej Jerzego Guzy oraz bon o wartości 400zł do realizacji w sklepie Firmowym QUEST w Jeleniej Górze. Różnica czasowa między zawodnikami to tylko (1.27.06). Gratulujemy zwycięzcom, a szczególnie Szymonowi za tak dobry czasu przejazdu. 


Do wystartowania w wyścigu oprócz zawodników z klubów rowerowych zdecydowali się też pasjonaci dwóch kółek mieszkańcy Gminy Gryfów Śl. uzyskując czas przejazdu: Grzegorz Kołodziej (31.19.96), Magier Paweł (34.12.95), Makarewicz Dominik (37.55.46), Zdzisław Figurski (39.02.73), Jakub Rogulski (1.03.01.90). Dodatkową atrakcją była nagroda specjalna bony o wartości 200zł każdy do realizacji w sklepie Firmowym QUEST w Jeleniej Górze, rozlosowane wśród wszystkich uczestników zmagań rowerowych. Szczęście uśmiechnęło się do Sary Tonder z MKS Karolina Jaworzyna Śl. i Krzysztofa Kolak z Dębowego Gaju. 


Dla dzieci i młodzieży niebiorących udziału w wyścigu kolarskim zorganizowano pod Kapliczką Leopolda „Piknik Edukacyjny” mający na celu najmłodszym uczestnikom wpojenie zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzieci i młodzież miały okazję poznać lub przypomnieć przepisy ruchu drogowego podczas rozwiązywania różnego rodzaju rebusów, krzyżówek i łamigłówek. Piknik przygotowały: Magdalena August, Dagmara Karpowicz Pamela Trubisz. W tym miejscu należy podziękować sponsorom nagród-upominków dla uczestników: TAURON Lubań, Bank BGŻ Gryfów, SKOK Stefczyka Gryfów. 


Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów rowerowych, ale przede wszystkim ogromne podziękowania kierujemy do osób, instytucji i przedsiębiorstw bez których pomocy nie udało by się nam już po raz kolejny zorganizować imprezy na tak dużą skalę: Zakłady Mięsne Niebieszczańscy z Proszówki, Piekarnia Cukiernia Państwa Horbacz z Gryfowa, Przedsiębiorstwo Handlowe Państwa Sawczak i Kowalskich z Gryfowa, Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gryfowie Śl., Firma Usługi Transportowe Mariusz Kordula z Olszyn, Agencja Ubezpieczeniowa „Bezpieczna Przyszłość” Andrzej Adamczuk, Poligrafia DUMA DRUK Lubań Tadeusz Duma, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Firma Budowlana z Proszówki „SIMBUD” Robert Karpowicz, Firma z Proszówki ABI-POL Janusz Niebieszczański, PAS-TRANS Auto Serwis Ubocze Zdzisław Pastuch, Sklep z materiałami budowlanymi EL-STAN Stanisław Fronc, Podziękowania składamy mieszkańcom Proszówki i ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w przygotowania i organizację VI edycji wyścigu. Już dziś zapraszamy za rok na kolejną. 

(Anna Zawisza-Paliwoda)tabela_wynikow_MTB_ 2014.pdf

Drukuj/generuj pdf

Na skróty