05.09.2013
Agnieszka Muszka

Rowerowe zmagania

Rowerowe zmagania

29 czerwca br. na gryfowskim rynku w ruszyła cykliczna impreza rowerowa organizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki. 

W tym roku składała się z dwóch części. Dla zawodników zrzeszonych przeprowadzone zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska, w których uczestniczyło 79 rowerzystów, a dla zawodników niezrzeszonych V Wyścig Kolarski o Puchar św. Anny z Proszówki, w którym udział wzięli pasjonaci dwóch kółek jeżdżący na co dzień rowerem rekreacyjnie. Cykliści do pokonania mieli trasę 11 km, z czego większą część w terenie łąkowym i leśnym.

Trasa z Gryfowa do Proszówki przez Brzeziniec jest bogata w piękne widoki choć wymagająca, z dużą ilością odcinków płaskich ale krętych. Najwięcej trudności sprawił zawodnikom podjazd pod samą kapliczkę w Proszówce, gdzie była meta wyścigu.

– Z roku na rok przybywa uczestników, chętnych wypróbowania swoich możliwości. Zawody rowerowe w Proszówce to impreza dla każdego – zapewniają organizatorzy ze Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki. – Szeroki przedział wiekowy uczestników, jak również udział całych rodzin kibicujących to idealna okazja do wspólnego aktywnego spędzenia czasu wolnego. Dla wielu uczestników to impreza, w której najbardziej chodzi o uczestnictwo niż o przesadne ambicje – dodają.

Mistrzem Dolnego Śląska z najlepszym czasem 26 min. 25 sek. został Bartłomiej Iwański z UKS Centrum Wąs-Sport Nowa Ruda. Zawodnicy od I do III miejsca otrzymali medale, dyplomy i nagrody niespodzianki. Na wszystkich czekały kiełbaski z grilla i napoje chłodzące. Dodatkowo na górze św. Anny w Proszówce zorganizowany został dla dzieci piknik edukacyjny z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na koniec wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia wszystkich uczestników rowerowego szaleństwa. Kolejne edycje rowerowego wyścigu już niebawem.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty