14.07.2010
Agnieszka Muszka

Rodzinny festyn

Rodzinny festyn

Tradycją się już stał doroczny Wielki Festyn Rodzinny organizowany od wielu lat przy Szkole Podstawowej im.Władysława St. Reymonta w Uboczu. To znakomita okazja nie tylko do poznania i wsparcia tej wyjątkowej wiejskiej placówki oświatowej, ale przede wszystkim sposobność do dobrej zabawy.

19 czerwca dla uczniów, nauczycieli i rodziców szkoły podstawowej w Uboczu to był dzień pełen emocji i radości. I to nie tylko z powodu zbliżających się wakacji, ale przede wszystkim z okazji Wielkiego Festynu Rodzinnego.
– Ta impreza organizowana jest już od wielu lat, ale zawsze jest to wydarzenie, które konsoliduje nie tylko społeczność szkolną, ale całe miejscowe środowisko, wszystkich mieszkańców Ubocza – mówi dyrektor placówki Anna Pląskowska.

 

Festyn zainaugurowało przedstawienie pt. „Teatr a telewizja” przygotowane przez uczniów. Tej teatralnej inauguracji festynu przyglądał się także sekretarz gminy Jerzy Andrzejczak i radni z Ubocza. Potem kilka słów do dzieci i ich rodziców skierował wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Wojciech Smoliński, który w darze od Urzędu Marszałkowskiego przywiózł komplet nowych piłek. Na terenie przylegającym do szkoły można było zaopatrzyć się w swojskie smakowitości z grilla i nie tylko, a także wziąć udział w loterii fantowej. Dochód z tych stoisk w całości przeznaczony był na zakup nowej kserokopiarki. Na chętnych poznania stanu swego zdrowia czekała także pani pielęgniarka, która życzliwie wykonywała pomiary poziomu cukru we krwi czy ciśnienia, a panie dbające o swoje gospodarstwo domowe i urodę mogły zaopatrzyć się w wiaderka i kosze oraz oczywiście w gustowną biżuterię. Rozegrany został także turniej o puchar sołtysa wsi między radą rodziców, radą sołecką i radą pedagogiczną. Rywalizacja była zażarta, ale ostatecznie najlepsi okazali się przedstawiciele rady sołeckiej i to im w udziale przypadł puchar. Ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych cieszyła się prezentacja przygotowana przez lwówecką policję – można było przymierzyć policyjny osprzęt, a także przyjrzeć się pokazowi tresury psa służbowego. Z niemałym zaciekawieniem uczestnicy festynu oglądali widowiskowy pokaz jujitsu oraz możliwości wozu bojowego gryfowskiej straży pożarnej. Na koniec wielkie emocje wzbudziło losowanie nagrody głównej tegorocznej loterii fantowej. Zdobywczynią roweru górskiego, ufundowanego przez radnego powiatu lwóweckiego Daniela Koko, została Beata Kumoś, uczennica klasy VI szkoły podstawowej w Uboczu. To losowanie zakończyło imprezę, na którą wielu mieszkańców Ubocza z pewnością chętnie przybędzie również za rok.

 

Ziemia Lubańska Nr 13(396) * 7-28.07.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty